Statistika boshqarmasi hisobotlar topshirish muddatlarini eslatadi
XUMSh statistika hisobotlari
XUMShning statistika hisoboti 2017 yilning 15 fevraligacha taqdim qilinishi kerak. Bunda tashkilotlar «8-kom shakli» (yillik) «Xususiy uy-joy mulkdorlari shirkati faoliyati toʻgʻrisida»gi shakl boʻyicha hisobot topshirishadi.
Shuningdek, Boshqarma eslatib oʻtadiki, Toshkent shahridagi XUMSh uchun barcha tumanlar statistika boʻlimlarida hamda Toshkent shahar statistika boshqarmasida (Mirobod tumani, Amir Temur shohkoʻchasi, 11, 35-хona, tel. 230-88-14, 230-88-25) hisobotlarni elektron shaklda toʻldirish va joʻnatish masalalari boʻyicha bepul maslahatlar koʻrsatilmoqda.
Kichik biznes sub’yektlarining statistika hisobotlari
Mikrofirmalar va kichik korхonalar 2016 yil uchun 1-KV (yillik) «MIKROFIRMA VA KIChIK KORXONA HISOBOTI» shakli boʻyicha hisobotni 2017 yilning 27 fevralidan kechiktirmay, chet el investitsiyalari qatnashgan va хorijiy kapital ishtirokidagi mikrofirmalar va kichik korхonalar 2017 yilning 27 martidan kechiktirmay hisobot topshirishlari zarur.
Bundan tashqari alohidagi faoliyat turlari uchun “1-KV shakliga ilova” shakliga ilova qilinayotgan jadvalga binoan Ilova taqdim etilishi koʻzda tutilgan.