- Bozordagi oʻrin uchun qancha toʻlanadi
Bozordagi oʻrin uchun qancha toʻlanadi
Eslatib oʻtamiz, koʻrsatilgan toʻlovlarning minimal miqdorlari 2010 yil 26 apreldagi PQ–1326-son «Dehqon bozorlari va savdo komplekslari faoliyatini tashkil qilishni yanada takomillashtirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida»gi Prezident qaroriga muvofiq har yili belgilanadi.
Qoraqalpogʻiston Respublikasi Vazirlar Kengashi, viloyatlar va Toshkent shahar hokimliklari ham hududiy moliya va soliq organlari bilan kelishilgan holda bozorlar va savdo komplekslarining ma’muriyati tomonidan undirib olinadigan bir martalik yigʻimlar, ijara toʻlovi va koʻrsatiladigan хizmatlar qiymati miqdorlarini Moliya vazirligi va Davlat soliq qoʻmitasi tomonidan belgilanadigan minimal miqdorlardan past boʻlmagan miqdorda har yili tasdiqlaydilar.
Hujjat davlat tilida qabul qilingan va 2017 yil 23 yanvarda kuchga kirdi.
Mazkur hujjatning toʻliq matni bilan, u bilan bogʻlangan boshqa qonun hujjatlariga sharhlar va izohlar bilan «Oʻzbekiston Respublikasi qonunchiligi» aхborot-qidiruv tizimida tanishish mumkin.