- Metall parchalarini topshiruvchilar uchun temir-tersak topshirish me’yorlari belgilandi
Metall parchalarini topshiruvchilar uchun temir-tersak topshirish me’yorlari belgilandi
Vazirlar Mahkamasining 28.06.2016 yildagi 218-son qarori bilan 2016 yil uchun temir-tersak, qora metall chiqindilarini tayyorlash va topshirish topshiriqlari belgilandi, tayyorlash va iste’mol balansi, shuningdek oʻzining quyuv korхonasiga ega boʻlgan tashkilotlarga ularni toʻgʻridan-toʻgʻri yetkazib berish hajmlari tasdiqlandi.
Korхonalarda bankrotlik taomilini oʻtkazish, ularni tugatish, rekonstruksiya qilish va modernizatsiyalash davomida hisobdan chiqariladigan jisman va ma’nan eskirgan asbob-uskunalar qabul qilingan hujjatga muvofiq temir-tersak va qora metall chiqindilari sifatida kelishilgan narхda “Oʻzmetkombinat” AJga majburiy tarzda topshirilishi kerak.
Temir-tersak, qora metall chiqindilarini tayyorlash boʻyicha hisob-kitoblar ularni topshirishni ragʻbatlantiradigan kelishilgan narхlarga asosan amalga oshiriladi.