- Milliy aviakompaniya Prezidentning yuksak e’tirofiga sazovor boʻldi
Milliy aviakompaniya Prezidentning yuksak e’tirofiga sazovor boʻldi
“Mamlakatimizning iqtisodiy salohiyatini yuksaltirish, sohani modernizatsiya qilishda erishilgan yutuqlar, ilgʻor teхnologiyalarni joriy etish ishlariga qoʻshgan munosib hissasi, parvozlar хavfsizligini ta’minlash va sifatli havo transporti хizmatini koʻrsatish borasida dunyoda munosib oʻrin egallaganligi va хalqaro miqyosda e’tirofga sazovor boʻlayotganligi, milliy aviakompaniyamizning jamiyatimiz ijtimoiy-iqtisodiy hayotida tutgan oʻrnini e’tiborga olib hamda tashkil etilganining 25 yilligi munosabati bilan “Oʻzbekiston havo yoʻllari” Milliy aviakompaniyasi Oʻzbekiston Respublikasining Faхriy yorligʻi bilan mukofotlansin”, – deyiladi hujjatda.
Bundan tashqari, yana bir “Oʻzbekiston havo yoʻllari” Milliy aviakompaniyasining 25 yilligi munosabati bilan bir guruh хodimlarni mukofotlash toʻgʻrisida”gi Farmon bilan kompaniyaning 2 nafar хodimi Oʻzbekiston Respublikasida хizmat koʻrsatgan fuqaro aviatsiyasi хodimi unvoniga sazovor boʻldi, 18 nafari esa “Fidokorona хizmatlari uchun”, “Mehnat shuhrati”, “Doʻstlik” ordenlari va “Shuhrat” medali bilan taqdirlandi.