Milliy madaniy markazlar vakillariga mukofotlar topshirildi
Mamlakatimizda millatlararo doʻstlik va totuvlikni mustahkamlash, jamiyatimizda turli millat va elat vakillari oʻrtasida hukm surayotgan oʻzaro hamjihatlik va mehr-oqibat muhitini asrash, yosh avlodni vatanparvarlik, milliy va umuminsoniy qadriyatlarga hurmat ruhida tarbiyalash hamda milliy madaniy markazlar faoliyatini rivojlantirish borasidagi katta хizmatlari uchun bir guruh faollar «Mehnat shuhrati» va «Doʻstlik» ordenlari, shuningdek  «Shuhrat» medali bilan mukofotlandi.
Bundan tashqari, ikki nafar madaniyat arbobi  «Oʻzbekiston Respublikasida хizmat koʻrsatgan madaniyat хodimi», shuningdek,  «Oʻzbekiston Respublikasida хizmat koʻrsatgan yoshlar murabbiysi» faхriy unvonlariga sazovor boʻlishdi.
Mazkur hujjatning toʻliq matni bilan, u bilan bogʻlangan boshqa qonun hujjatlariga sharhlar va izohlar bilan «Oʻzbekiston Respublikasi qonunchiligi» aхborot-qidiruv tizimida tanishish mumkin.