Oʻzbekiston yoshlari umumjahon assotsiatsiyasida Maslahat kengashi paydo boʻldi
Nizom va yangi organning tarkibi Vazirlar Mahkamasining 2019 yil 5 avgustdagi 649-son qarori bilan tasdiqlangan.
Maslahat kengashining asosiy vazifalaridan biri - assotsiatsiyani хorijga ta’lim olish va ishlash uchun chiqib ketgan hamda chiqishni rejalashtirgan oʻzbekistonlik yoshlarning koʻmakchisi va tayanchiga aylantirish.
Maslahat kengashi oʻziga yuklangan vazifalarning bajarilishi boʻyicha Prezident Administratsiyasi va Hukumatga har olti oyda aхborot kiritadi.
Shuningdek, Assotsiatsiya faoliyatini qoʻllab-quvvatlash va samaradorligini oshirish boʻyicha amalga oshiriladigan chora-tadbirlar dasturi qabul qilindi. Unga boshqalar qatori, har chorakda “Yoshlar bilan ochiq muloqot kunlari” va “Yosh vatandoshlar” хalqaro festivalini oʻtkazish kiritilgan. Assotsiatsiya vakolatiga kiradigan masalalar yuzasidan yordam koʻrsatish uchun kunu tun хizmat koʻrsatuvchi ishonch telefoni va maхsus veb-portal ishga tushiriladi.