Avgust oyining birinchi yakshanbasi – Temiryoʻlchilar kuni
20.12.2017 yildagi OʻRQ-449-sonOʻzbekiston Respublikasi temir yoʻl transporti хodimlari kunini belgilash toʻgʻrisidagi Qonun “Xalq soʻzi” gazetasida e’lon qilindi.
Eslatib oʻtamiz, Prezidentning 2.08.2017 yildagi PF-5128-son Farmoni bilan avgust oyining birinchi yakshanbasi, shu yildan boshlab, Temir yoʻl transporti хodimlari kuni deb e’lon qilingan. Shu hujjat bilan Hukumatga tegishli qonun loyihasini ishlab chiqish va Oliy Majlisga kiritish topshirilgandi.
Shu tariqa, avgust oyining birinchi yakshanbasi har yili mamlakatda temir yoʻl tarmogʻi vakillarining kasb bayrami sifatida nishonlanadi. Bu qonun bilan koʻzda tutilgan.
Qonun 21.12.2017 yilda kuchga kirdi.
Mazkur hujjatning toʻliq matni bilan, u bilan bogʻlangan boshqa qonun hujjatlariga sharhlar va havolalar bilan yaqin vaqtda «Oʻzbekiston Respublikasi qonunchiligi» aхborot-qidiruv tizimida tanishish mumkin.