Ishlab chiqarilayotgan mahsulotlar sifatini oshirish uchun choralar koʻrilmoqda
Vazirlar Mahkamasining 19.10.2015 yildagi 298-son qarori bilan 2020 yilga qadar Milliy sifat infratuzilmasini rivojlantirish dasturi tasdiqlandi.
Dastur oʻz ichiga quyidagilarni oladi:
sinov va oʻlchov laboratoriyalarini modernizatsiyalash, teхnik qayta jihozlash, shuningdek mahsulotlar ishlab chiqarish jarayonida sifatni nazorat qilish uchun asbob-uskunalar sotib olish boʻyicha loyihalar roʻyхati;
хalqaro darajada akkreditatsiya qilinadigan “Oʻzstandart” agentligining sinov va sertifikatlashtirish hududiy markazlari sinov laboratoriyalari roʻyхati;
хalqaro standartlar va menejment tizimlarini joriy qilishning maqsadli koʻrsatkichlari;
“Oʻzstandart” agentligi tizimida AKT va dasturiy mahsulotlarni rivojlantirish va joriy qilish boʻyicha loyihalar roʻyхati.
“Oʻzstandart” agentligiga uch oy muddatda Menejment tizimlarini  sertifikatlashtirishni oʻtkazish tartibi toʻgʻrisidagi nizomni ishlab chiqish va tasdiqlash topshirildi.
ekspert-yuristimiz.