Sirdaryo tumanida YoPQP ishlab chiqarish boshlanadi
Vazirlar Mahkamasining 27.01.2017 yildagi 42-son qarori bilan  Vazirlar Mahkamasining 22.09.2016 yildagi 319-son “Gʻoʻza poyalaridan yogʻoch-payraha qirindi plitalarini ishlab chiqarish boʻyicha zamonaviy ishlab chiqarishlarni tashkil etish chora-tadbirlari toʻgʻrisida”  qaroriga qoʻshimchalar kiritildi.
Tuzatishlarga binoan, Sirdaryo viloyatining Sirdaryo tumanida  30 ming m3 loyiha quvvatiga ega gʻoʻza poyalaridan yogʻoch-payraha qirindi plitalarini ishlab chiqarish boʻyicha zamonaviy ishlab chiqarish tashkil etiladi.
Ob’yektni foydalanishga topshirish muddati – 2017 yilning IV choragi.  Loyiha tashabbuskori  «Fayz» QK MChJ, хizmat koʻrsatuvchi bank  «Ipak Yoʻli bank» AITB hisoblanadi.
Mazkur hujjatning toʻliq matni bilan, u bilan bogʻlangan boshqa qonun hujjatlariga sharhlar va havolalar bilan yaqin kunlarda «Oʻzbekiston Respublikasi qonunchiligi» aхborot-qidiruv tizimida tanishish mumkin.