Пойтахтнинг Учтепа туманида кичик саноат зонаси пайдо бўлади
Вазирлар Маҳкамасининг 7.10.2017 йилдаги 806-сон қарори билан Тошкент шаҳрининг Учтепа туманида кичик саноат зонаси барпо этилади
«Маҳалла посбони» раҳбарлари ИИО кадрлар захирасига киритилади
Вазирлар Маҳкамасининг 7.10.2017 йилдаги 805-сон қарори билан Фуқаролар йиғинининг «Маҳалла посбони» жамоатчилик тузилмаси тўғрисида низомга ўзгартиришлар ва қўшимчалар киритилди
Қандай шартларда мелиоратив техника лизингга берилади
Президентнинг 6.10.2017 йилдаги ПҚ–3313-сон «Ўзмелиомашлизинг» давлат унитар корхонаси фаолиятини янада такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида»ги қарори эълон қилинди
Кичик бизнесга каолинни бойитиш ва дастлабки қайта ишлашга рухсат берилди
Вазирлар Маҳкамасининг 2.10.2017 йилдаги 785-сон қарори билан Кичик тадбиркорлик субъектларига тегишли бўлган ташкилотлар таснифига ўзгартиришлар ва қўшимчалар киритилди
Мамлакатни ривожлантириш янги концепция бўйича баҳоланади
2017 йил 8 августдаги ПҚ–3182-сон Президент Қарори ижросини таъминлаш мақсадида Вазирлар Маҳкамасининг 2017 йил 19 сентябрдаги 746-сон Қарори билан мамлакатни ижтимоий-иқтисодий ривожлантиришга қаратилган қатор ҳужжатлар тасдиқланди
Бир профилли фермер хўжаликларининг фойдаланилмаётган томорқа ерлари олиб қўйилади
Президентнинг 9.10.2017 йилдаги ПФ-5199-сон “Фермер, деҳқон хўжаликлари ва томорқа ер эгаларининг ҳуқуқлари ва қонуний манфаатларини ҳимоя қилиш, қишлоқ хўжалиги экин майдонларидан самарали фойдаланиш тизимини тубдан такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида”ги Фармони имзоланди
Янги тўқимачилик хом ашёси ишлаб чиқариш Наманган вилоятида 2018 йилда ишга туширилади
Президентнинг 6.10.2017 йилдаги ПҚ-3314-сон “Тўқимачилик саноати хом ашё базасини диверсификация қилишга оид қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида”ги қарори қабул қилинди
48 та давлат тиббиёт ташкилоти хусусийлаштирилади
Президентнинг 29.09.2017 йилдаги ПҚ-3297-сон қарори билан фаолият турини 10 йил мобайнида сақлаб қолиш шарти билан давлат активлари хусусийлаштириш тартибида савдоларда сотиладиган давлат тиббиёт ташкилотлари рўйхати тасдиқланди
Қимматли қоғозлар бўйича мутахассисларни аттестация қилиш тартиби ўзгарди
Давлат рақобат қўмитаси ҳузуридаги Қимматли қоғозлар бозорини мувофиқлаштириш ва ривожлантириш маркази бош директорининг буйруғи (рўйхат рақами 660-7, 2017 йил 21 сентябрь) билан Қимматли қоғозлар билан операцияларни амалга ошириш ҳуқуқи учун жисмоний шахсларни аттестация (қайта аттестация) қилиш тўғрисидаги низомга тузатишлар киритилди