Пойтахтнинг Учтепа туманида кичик саноат зонаси пайдо бўлади
Вазирлар Маҳкамасининг 7.10.2017 йилдаги 806-сон қарори билан Тошкент шаҳрининг Учтепа туманида кичик саноат зонаси барпо этилади
«Маҳалла посбони» раҳбарлари ИИО кадрлар захирасига киритилади
Вазирлар Маҳкамасининг 7.10.2017 йилдаги 805-сон қарори билан Фуқаролар йиғинининг «Маҳалла посбони» жамоатчилик тузилмаси тўғрисида низомга ўзгартиришлар ва қўшимчалар киритилди
Қандай шартларда мелиоратив техника лизингга берилади
Президентнинг 6.10.2017 йилдаги ПҚ–3313-сон «Ўзмелиомашлизинг» давлат унитар корхонаси фаолиятини янада такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида»ги қарори эълон қилинди
Кичик бизнесга каолинни бойитиш ва дастлабки қайта ишлашга рухсат берилди
Вазирлар Маҳкамасининг 2.10.2017 йилдаги 785-сон қарори билан Кичик тадбиркорлик субъектларига тегишли бўлган ташкилотлар таснифига ўзгартиришлар ва қўшимчалар киритилди
Мамлакатни ривожлантириш янги концепция бўйича баҳоланади
2017 йил 8 августдаги ПҚ–3182-сон Президент Қарори ижросини таъминлаш мақсадида Вазирлар Маҳкамасининг 2017 йил 19 сентябрдаги 746-сон Қарори билан мамлакатни ижтимоий-иқтисодий ривожлантиришга қаратилган қатор ҳужжатлар тасдиқланди
Бир профилли фермер хўжаликларининг фойдаланилмаётган томорқа ерлари олиб қўйилади
Президентнинг 9.10.2017 йилдаги ПФ-5199-сон “Фермер, деҳқон хўжаликлари ва томорқа ер эгаларининг ҳуқуқлари ва қонуний манфаатларини ҳимоя қилиш, қишлоқ хўжалиги экин майдонларидан самарали фойдаланиш тизимини тубдан такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида”ги Фармони имзоланди
Янги тўқимачилик хом ашёси ишлаб чиқариш Наманган вилоятида 2018 йилда ишга туширилади
Президентнинг 6.10.2017 йилдаги ПҚ-3314-сон “Тўқимачилик саноати хом ашё базасини диверсификация қилишга оид қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида”ги қарори қабул қилинди
48 та давлат тиббиёт ташкилоти хусусийлаштирилади
Президентнинг 29.09.2017 йилдаги ПҚ-3297-сон қарори билан фаолият турини 10 йил мобайнида сақлаб қолиш шарти билан давлат активлари хусусийлаштириш тартибида савдоларда сотиладиган давлат тиббиёт ташкилотлари рўйхати тасдиқланди
Қимматли қоғозлар бўйича мутахассисларни аттестация қилиш тартиби ўзгарди
Давлат рақобат қўмитаси ҳузуридаги Қимматли қоғозлар бозорини мувофиқлаштириш ва ривожлантириш маркази бош директорининг буйруғи (рўйхат рақами 660-7, 2017 йил 21 сентябрь) билан Қимматли қоғозлар билан операцияларни амалга ошириш ҳуқуқи учун жисмоний шахсларни аттестация (қайта аттестация) қилиш тўғрисидаги низомга тузатишлар киритилди
Давлат бошқаруви академиясида йилига 160 нафар тингловчи қайта тайёрланади
Вазирлар Маҳкамасининг 2017 йил 19 сентябрдаги 745-сон Қарори билан бошқарув кадрларини тайёрлаш соҳасида қатор ҳужжатлар тасдиқланди
2018 йилдан ҳайвонни сотиб олганда ветеринарда ҳисобга олиш мажбурий бўлади
Вазирлар Маҳкамасининг 2017 йил 22 сентябрдаги 748-сон Қарори билан Ҳайвонларни идентификация қилиш, уларни ҳисобга олиш, ҳисобдан чиқариш ва сақлаш тартиби тўғрисидаги низом тасдиқланди
Кўприклардан фойдаланиш учун масъуллар белгиланди
Президентнинг 4.10.2017 йилдаги ПҚ-3309 «Автомобиль йўллари кўприклари, йўл ўтказгичлар, ва бошқа сунъий иншоотларни қуриш ва улардан фойдаланишни ташкил этиш тизимини такомиллаштириш тўғрисида»ги қарори эълон қилинди
Йўл белгиларини хатлаш йил охиригача тугатилади
Вазирлар Маҳкамасининг 2.10.2017 йилдаги 784-сон қарори билан Uzavtoyo'lbelgi» ДУКнинг асосий вазифалари белгиланди ва корхонанинг бошқарув аппарати тузилмаси тасдиқланди
Меҳнат соҳасига парламент назорати жорий этилмоқда
Сенат 4.10.2017 йилда “Ўзбекистон Республикаси қонун ҳужжатларига ва халқаро меҳнат стандартларига мувофиқ фуқароларнинг кафолатланган меҳнат ҳуқуқларини таъминлашга доир чора-тадбирларни кучайтириш тўғрисида”ги қарорни қабул қилди
ТИФ МБ устав жамғармаси кўпайтирилди
Вазирлар Маҳкамасининг 30.09.2017 йилдаги 776-сон қарори билан Ўзбекистон Республикаси Ташқи иқтисодий фаолият миллий банкининг уставига тузатишлар киритилди
Техник мойларнинг хавфсизлик мезонлари тасдиқланди
Вазирлар Маҳкамасининг 2.10.2017 йилдаги 783-сон қарори билан Мойлаш материаллари, техник мойлар ва техник суюқликларга талаблар тўғрисидаги умумий техник регламент тасдиқланди
Қандай тиббиёт буюмларига ҚҚС бўйича имтиёз татбиқ этилмайди
Вазирлар Маҳкамасининг 22.09.2017 йилдаги 752-сон қарори билан тайёр дори воситалари ва тиббиёт буюмларини импорт қилишни тартибга солиш билан боғлиқ Ҳукуматнинг айрим қарорларига ўзгартириш ва қўшимчалар киритилди
Шифокорлар прописка бўйича қишлоқ жойларга тақсимланади
Вазирлар Маҳкамасининг 27.09.2017 йилдаги 769-сон «Тиббиёт кадрларини тайёрлашни янада такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида»ги қарори эълон қилинди
Қимматбаҳо металлар заргарларга банк орқали сотилади
Вазирлар Маҳкамасининг 30.09.2017 йилдаги 778-сон қарори билан Заргарлик буюмлари ишлаб чиқариш учун қимматбаҳо металларни реализация қилиш ва ҳисоб-китобларни амалга ошириш тартиби тўғрисидаги низом тасдиқланди
Намуна кўрсатган ёш оилаларга ипотека қандай шартлар билан берилади?
Вазирлар Маҳкамасининг 23.09.2017 йилдаги 753-сон «Мамлакат ижтимоий ҳаётида фаол иштирок этаётган ёш оилаларни уй-жой билан таъминлашда қўллаб-қувватлашга доир қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида»ги қарори имзоланди
Автомобилда юкларни шаҳарда ва шаҳар атрофида ташишлар учун лицензиялар бирлаштирилди
Вазирлар Маҳкамасининг 18.09.2017 йилдаги 739-сон қарори билан Автомобиль транспортида йўловчиларни ҳамда юкларни шаҳарда, шаҳар атрофида, шаҳарлараро ва халқаро йўналишлар бўйича ташиш фаолиятини лицензиялаш тўғрисида низомга ўзгартиришлар киритилди
Фарғона водийсидаги чучук сув захиралари қайта баҳоланади
Вазирлар Маҳкамасининг 30.09.2017 йилдаги 779-сон қарори билан 2017-2022 йилларда ер ости чучук сув захираларидан фойдаланишни кенгайтириш ҳисобига Фарғона водийси аҳолисини ичимлик суви билан таъминлаш тизимини такомиллаштириш чора-тадбирлари қабул қилинди
Мусодара қилинган жиноят қуроллари қайтариладими?
Парламентда жиноятда иштирок этмаган шахсларга тегишли жиноят қуролларини мусодара қилишни бекор қилиш тўғрисида Жиноят-процессуал кодексига ўзгартириш ва қўшимчалар киритиш юзасидан муҳокама якунланди. Биз мазкур қонун қабул қилинишининг мол-мулкидан мосуво бўлган собиқ мулкдорлар учун оқибатларини таҳлил қилишга уриниб кўрдик
Кўрсаткичлари паст нотариусларга устамалар сақлаб қолинади
Адлия вазирлиги, Бандлик ва меҳнат муносабатлари вазирлиги ва Молия вазирлигининг қарори (рўйхат рақами 2168-3, 2017 йил 3 октябрь) билан Давлат нотариал идоралари ва нотариал архивлар фаолиятини молиялаштириш тартиби тўғрисидаги низомга ўзгартириш ва қўшимчалар киритилди
ФВВ текширувларни қандай ўтказади
Вазирлар Маҳкамасининг 19.09.2017 йилдаги 744-сон қарори билан Аҳолини ва ҳудудларни табиий ҳамда техноген хусусиятли фавқулодда вазиятлардан муҳофаза қилиш, фуқаро муҳофазаси, шунингдек кичик ҳажмли кемалардан хавфсиз фойдаланиш соҳасида давлат назоратини олиб бориш тартиби тўғрисидаги низом тасдиқланди
Ўзбек-қирғиз Давлат чегараси тўғрисидаги Шартнома ратификация қилинди
“Ўзбекистон Республикаси билан Қирғизистон Республикаси ўртасида ўзбек-қирғиз Давлат чегараси тўғрисидаги Шартномани ратификация қилиш ҳақида”ги Қонун эълон қилинди