Жиноят ишлари бўйича суд ижро варақасини 3 кун ичида юборади
Депутат ЖПКнинг 531-моддасига киритилаётган ўзгартишларга изоҳ берди
Судлар ва ФҲДЁ яраштириш комиссияларини ажрашаётганлар ҳақида хабардор қилади
Парламентда “Ўзбекистон Республикасининг Оила кодексига қўшимчалар киритиш тўғрисида”ги Қонун лойиҳаси устида иш олиб борилмоқда
Мусодара қилинган яроқсиз авто утилизация қилинади
Вазирлар Маҳкамасининг 11.09.2017 йилдаги 707-сон «Автомототранспорт воситаларини давлат даромадига ўтказиш тартибини такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида»ги қарори эълон қилинди
1.01.2018 йилдан ногиронлар учун мослаштирилмаган транспорт харид қилиш тақиқланади
ҚҲТБТ порталида Президентнинг “Ногиронлиги бўлган шахсларни давлат томонидан қўллаб-қувватлаш тизимини тубдан такомиллаштиришга доир чора-тадбирлар тўғрисида”ги фармони лойиҳаси муҳокама қилинмоқда
Магистрал тармоқлар подстанциялари модернизация қилинади
Президентнинг 16.09.2017 йилдаги ПҚ-3284-сон “Жаҳон банки иштирокида “Магистрал тармоқлар подстанцияларини модернизация ва реконструкция қилиш” инвестиция лойиҳасини амалга ошириш чора-тадбирлари тўғрисида”ги қарори қабул қилинди
Тўртта вилоятда микроГЭС қурилади
Вазирлар Маҳкамасининг 14.09.2017 йилдаги 724-сон қарори билан микрогидроэлектростанцияларни қуриш бўйича тажриба лойиҳаларини амалга ошириш назарда тутилмоқда
Тахиатош ИЭСни модернизация қилишга 678 млн доллар инвестиция қилинади
Президентнинг 11.09.2017 йилдаги ПҚ-3264-сон қарори билан «Тахиатош ИЭСда 230 — 280 МВт қувватдаги иккита буғ-газ қурилмалари қуриш» инвестиция лойиҳасини амалга оширишга доир чора-тадбирлар қабул қилинди
Президент ўқитувчи ва мураббийларни мукофотлади
Президентнинг 27.09.2017 йилдаги “Ўқитувчи ва мураббийлар куни муносабати билан таълим-тарбия тизимида алоҳида ўрнак кўрсатган ходимлардан бир гуруҳини мукофотлаш тўғрисида”ги фармони имзоланди
Тиббиёт ташкилотлари эскирган ускуналарни 2023 йилгача алмаштириши шарт
Соғлиқни сақлаш вазирининг буйруғи (рўйхат рақами 2928, 2017 йил 11 сентябрь) билан Тиббий ускунанинг маънан эскирганлик даражасини аниқловчи мезонлар тасдиқланди
Педагоглар ҳудудий марказларда малака оширади
Президентнинг 26.09.2017 йилдаги «Педагог кадрларни тайёрлаш, халқ таълими ходимларини қайта тайёрлаш ва уларнинг малакасини ошириш тизимини янада такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида»ги қарори имзоланди
Кредит расмийлаштираётганда кафиллик ҳақида қайғуринг
Вазирлар Маҳкамасининг 8.09.2017 йилдаги 704-сон қарори билан Вазирлар Маҳкамаси ҳузуридаги Тадбиркорлик фаолиятини ривожлантиришни қўллаб-қувватлаш давлат жамғармаси тўғрисидаги низом тасдиқланди
Божхоначилар учун устамалар миқдорлари тасдиқланди
Вазирлар Маҳкамасининг 14.09.2017 йилдаги 721-сон қарори билан божхона органлари ходимларига узоқ хизмат муддати учун устамалар ва озиқ-овқат паёги ўрнига ҳар ойда бериладиган пул компенсацияси миқдорлари тасдиқланди
Академик лицейларда ўқиш муддати 2 йилгача қисқартирилди
Президентнинг 26.09.2017 йилдаги “Олий таълим муассасаларига кириш учун номзодларни мақсадли тайёрлаш тизимини янада такомиллаштириш тўғрисида”ги қарори имзоланди
Россия нефть ва газ давлат университети филиали зарур жиҳозлар билан таъминланади
Президентнинг 25.09.2017 йилдаги ПҚ–3287-сон «Тошкент шаҳрида И.М. Губкин номидаги Россия нефть ва газ давлат университети филиали фаолиятини янада такомиллаштириш ва моддий-техник базасини мустаҳкамлаш чора-тадбирлари тўғрисида»ги қарори эълон қилинди
Савдолар натижалари ЎзРВБ сайтида жойлаштирилади
Марказий банк Бошқаруви қарорлари (рўйхат рақами 552-4, 2017 йил 26 сентябрь; рўйхат рақами 1140-4, 2017 йил 26 сентябрь) билан Чиқарилган давлат қисқа муддатли облигацияларига хизмат кўрсатиш ва уларнинг муомаласи тўғрисида низом ва Ўзбекистон Республикаси Марказий банкининг юридик шахсларга мўлжалланган облигацияларининг чиқарилиши ва муомаласи тўғрисида низомга тузатишлар киритилди
Солиқ маслаҳатчиларининг хулосасида нима бўлиши керак?
Молия вазирининг буйруғи (рўйхат рақами 2375-1, 2017 йил 11 сентябрь) билан Солиқ маслаҳати миллий стандарти (2-сонли СММС) «Солиқ маслаҳати бўйича ҳисобот тузиш ва мижозга (ишонч билдирувчига) тақдим этиш тартиби»га ўзгартириш ва қўшимчалар киритилди
ЖШДС кимга, қачон ва қанча солинади?
“NORMA” профессионал ривожланиш марказида “2017 йилда жисмоний шахслардан олинадиган даромад солиғи (ЖШДС)ни ҳисоблаш ва тўлаш” мавзусида семинар бўлиб ўтди
Мусодара қилиш таомили енгиллаштирилади
Ушбу шарҳда – Олий Мажлис Қонунчилик палатаси депутатларининг “Ўзбекистон Республикасининг айрим қонун ҳужжатларига ўзгартиришлар киритиш тўғрисида”ги Қонун лойиҳасига изоҳлари
Дарёларни рухсатсиз тозалаганлик учун жазолашади
Президентнинг 25.09.2017 йилдаги ПҚ–3286-сон «Сув объектларини муҳофаза қилиш тизимини янада такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида»ги қарори имзоланди
Фарғона водийсининг сув таъминотига 228,2 млн доллар инвестиция қилинади
Президентнинг 16.09.2017 йилдаги ПҚ–3282-сон қарори билан Жаҳон банки иштирокидаги «Фарғона водийсида сув ресурсларини бошқариш. 2-фаза» лойиҳасини амалга ошириш чора-тадбирлари қабул қилинди
Қора металлар парчалари ва чиқиндилари бозор нархида сотиб олинади
Президентнинг 15.09.2017 йилдаги ПҚ-3277-сон “Ўзбекистон металлургия комбинати” АЖ бошқарув тизимини такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида”ги қарори имзоланди
Табиий монополиялар нархлари бир ой ичида тасдиқланади
Депутатлар Аксавли Тумишова ва Алия Юнусова “Табиий монополиялар тўғрисида”ги Ўзбекистон Республикаси Қонунининг 7-моддасига ўзгартиш киритиш ҳақида”ги қонун лойиҳаси бўйича тушунтириш берди
«Sultanova TA’LIM» ўқув маркази янги ўқув курсини ишлаб чиқди
«Sultanova TA’LIM» ўқув маркази тингловчиларнинг кўп сонли таклифларига биноан Ўзбекистон Республикаси қонунчилиги асосида янги «Кичик корхоналар учун бухгалтерия ва солиқ ҳисоби» / «Бухгалтерский и налоговый учет для малых предприятий» курсини ишлаб чиқди
Истеъмолчилар коммунал хизматлар учун квитанциялар тўлдиришмайди
Вазирлар Маҳкамасининг 14.09.2017 йилдаги 726-сон “Коммунал хизматларнинг ягона биллинг тизимини ташкил этиш тўғрисида”ги қарори қабул қилинди
ВСҲ учун ички тартиб қоидалари тасдиқланди
Ички ишлар вазирининг буйруғи (рўйхат рақами 2929, 2017 йил 12 сентябрь) билан Ўзбекистон Республикаси ички ишлар органлари вақтинча сақлаш ҳибсхоналарининг ички тартиб қоидалари тасдиқланди
Табиий ресурслардан фойдаланишда қоидаларга риоя қилинг
14.09.2017 йилдаги ЎРҚ-446-сон Қонун билан «Табиатни муҳофаза қилиш тўғрисида»ги ва «Ер ости бойликлари тўғрисида»ги Қонунларга қўшимчалар киритилди