Жиноят ишлари бўйича суд ижро варақасини 3 кун ичида юборади
Депутат ЖПКнинг 531-моддасига киритилаётган ўзгартишларга изоҳ берди
Судлар ва ФҲДЁ яраштириш комиссияларини ажрашаётганлар ҳақида хабардор қилади
Парламентда “Ўзбекистон Республикасининг Оила кодексига қўшимчалар киритиш тўғрисида”ги Қонун лойиҳаси устида иш олиб борилмоқда
Мусодара қилинган яроқсиз авто утилизация қилинади
Вазирлар Маҳкамасининг 11.09.2017 йилдаги 707-сон «Автомототранспорт воситаларини давлат даромадига ўтказиш тартибини такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида»ги қарори эълон қилинди
1.01.2018 йилдан ногиронлар учун мослаштирилмаган транспорт харид қилиш тақиқланади
ҚҲТБТ порталида Президентнинг “Ногиронлиги бўлган шахсларни давлат томонидан қўллаб-қувватлаш тизимини тубдан такомиллаштиришга доир чора-тадбирлар тўғрисида”ги фармони лойиҳаси муҳокама қилинмоқда
Магистрал тармоқлар подстанциялари модернизация қилинади
Президентнинг 16.09.2017 йилдаги ПҚ-3284-сон “Жаҳон банки иштирокида “Магистрал тармоқлар подстанцияларини модернизация ва реконструкция қилиш” инвестиция лойиҳасини амалга ошириш чора-тадбирлари тўғрисида”ги қарори қабул қилинди
Тўртта вилоятда микроГЭС қурилади
Вазирлар Маҳкамасининг 14.09.2017 йилдаги 724-сон қарори билан микрогидроэлектростанцияларни қуриш бўйича тажриба лойиҳаларини амалга ошириш назарда тутилмоқда
Тахиатош ИЭСни модернизация қилишга 678 млн доллар инвестиция қилинади
Президентнинг 11.09.2017 йилдаги ПҚ-3264-сон қарори билан «Тахиатош ИЭСда 230 — 280 МВт қувватдаги иккита буғ-газ қурилмалари қуриш» инвестиция лойиҳасини амалга оширишга доир чора-тадбирлар қабул қилинди
Президент ўқитувчи ва мураббийларни мукофотлади
Президентнинг 27.09.2017 йилдаги “Ўқитувчи ва мураббийлар куни муносабати билан таълим-тарбия тизимида алоҳида ўрнак кўрсатган ходимлардан бир гуруҳини мукофотлаш тўғрисида”ги фармони имзоланди
Тиббиёт ташкилотлари эскирган ускуналарни 2023 йилгача алмаштириши шарт
Соғлиқни сақлаш вазирининг буйруғи (рўйхат рақами 2928, 2017 йил 11 сентябрь) билан Тиббий ускунанинг маънан эскирганлик даражасини аниқловчи мезонлар тасдиқланди
Педагоглар ҳудудий марказларда малака оширади
Президентнинг 26.09.2017 йилдаги «Педагог кадрларни тайёрлаш, халқ таълими ходимларини қайта тайёрлаш ва уларнинг малакасини ошириш тизимини янада такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида»ги қарори имзоланди