II чоракда 8,12 млрд АҚШ доллари миқдорида хорижий инвестицияларни ўзлаштириш режалаштирилмоқда
Шундан 853,8 млн АҚШ доллари – давлат кафолати остида жалб қилинган хорижий кредитлар.
Қорақалпоғистондаги айрим меҳмонхоналарга субсидия берилади
Субсидия миқдори – ҳар бир хона учун 20 млн сўм.
Заргарлик соҳаси ва дам олиш масканларига солиқ имтиёзлари берилмоқда
Имтиёзлар тегишинча 3 ва 2 йилга тақдим этилмоқда.
Кадрлар бўйича иш юритиш юзасидан навбатдаги курс ўзбек тилида ўтказилади
Агар сиз ташкилотда кадрлар билан ишлаш учун жавобгар бўлсангиз, бизнинг 10 кунлик курсимиз сиз учун махсус тайёрланган!
«Норма» профессионал ривожланиш марказида кадрлар бўйича иш юритишга ўқитишади
Сиз кадрлар бўлими ходимимисиз? Шошилинг! Сиз 4 апрелда бошланадиган кадрлар бўйича иш юритиш курсига ёзилишга ҳали улгурасиз
Бухгалтерия ҳисобининг миллий стандартлари электрон китоб шаклида нашр қилинди
«Ўзбекистон Республикаси бухгалтерия ҳисобининг миллий стандартлари тўплами» зарур хужжатни осонгина топишга имкон берувчи қулай ва тезкор автоматлаштирилган қидирувли ахборот маълумотнома тизимдир
Энди PAYNET орқали блокли тестлар тўпламини харид қилиш имконияти
2016 йил март ойидан бошлаб PAYNET тўлов тизими орқали таркибида абитуриентлар учун электрон тестлар мавжуд кўпроқ дастурларни харид қилиш мумкин. Эндиликда бу ерда нафақат тўлиқ версиялар учун, балки блокли тўпламлар учун ҳам серия рақамларини сотиб олиш мумкин
“Менинг шаҳрим. Таълим” лойиҳаси бежиз бренд номини алмаштирмади
Эндиликда барча абитуриентлар учун электрон тестларнинг чиқаришларида нафақат Тошкентда жойлашган, балки Ўзбекистоннинг барча олий ўқув юртлари бўйича ахборотни топиш мумкин
Norma.uz портали. 2015 йилда амалга оширилган ишлар
Ўтган йили таҳририят қонунчиликдаги ўзгаришлар шарҳи билан бир қаторда катта миқдордаги шарҳлар ва эксперт материалларини тайёрлади
«Жавоб берамиз!» Маълумот хизмати: беҳисоб саволларга сон-саноқсиз жавоблар
Бир ярим йиллик фаолияти мобайнида «Жавоб берамиз!» Маълумот хизмати ўзини нафақат компания мижозлари ва обуначилари, балки Norma.uz порталига доимий ташриф буюрувчилар ўртасида ҳам ижобий томондан кўрсатди
Тестларни Paynet орқали харид қилиш ҳамон арзон
“Менинг шаҳрим. Таълим” Лойиҳаси ўз номини алмаштиришни режалаштираётир, бироқ абитуриентлар учун чегирмалар сиёсатини давом эттиради