Устав фондининг энг кам миқдорини муассислар белгилайди
Қонун ҳужжатларидаги юридик шахслар устав фондининг энг кам миқдори тўғрисидаги талаблар чиқариб ташланди
Қимматбаҳо металларни олтин изловчилар усулида қазиб олиш учун участкани қандай олиш мумкин
Вазирлар Маҳкамасининг 16.03.2019 йилдаги 224-сон қарори билан олтин изловчилар усулида қазиб олиш фаолиятини амалга ошириш учун рухсат бериш тартиб-таомили механизми тасдиқланди
Ҳисобварақлар бўйича операцияларни тўхтатиб туриш: асослар аниқ белгиланди
Солиқ кодекси ва «Давлат солиқ хизмати тўғрисида»ги Қонунга тузатишлар киритилди (20.03.2019 йилдаги ЎРҚ–531-сон Қонун)
Яшаш учун мўлжалланмаган кўчмас мулкни нотариуссиз сотиш мумкин
Фуқаролик кодексига ўзгартириш ва қўшимчалар киритилди (20.03.2019 йилдаги ЎРҚ–531-сон Қонун)
Таксида юрганда: яқин келажакда қандай ҳисоблашамиз?
Президентнинг «Юк ва йўловчи ташиш тизимини тубдан такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида»ги қарори – таксини жиҳозлашнинг муқобил технологияларини излашга замин яратди. Эртага хатоларни тузатмаслик, сафар яхши таассурот қолдириши учун нималарга эътибор бериш лозим?
Тошкентда Вебстер университетининг таълим дастурларини амалга ошириш маркази ташкил этилади
Президентнинг 2019 йил 20 мартдаги ПҚ–4245-сон қарорида шу назарда тутилган.
Аҳолининг ҳуқуқий саводхонлигини оширишдаги хизматлари учун тақдирлайдилар
Вазирлар Маҳкамасининг 22.03.2019 йилдаги 240-сон қарори билан «Ҳуқуқий тарғибот ишлари аълочиси» кўкрак нишони тўғрисида низом тасдиқланди, дея хабар беради Адлия вазирлиги ўзининг Telegram-каналида.
Иш ўринларини ташкил этиш учун – субсидиялар
Президентнинг 5.03.2019 йилдаги «2019 йилда аҳоли бандлигини таъминлаш ва янги иш ўринларини ташкил этиш бўйича давлат буюртмаси тўғрисида»ги ПҚ–4227-сон қарори қабул қилинди.
Бизнеснинг фикри инобатга олинди: ТИФ соддалаштирилади
Адлия вазирлиги ва ДБҚ ташқи иқтисодий фаолият соҳасидаги муаммоларни ўрганиб, тадбиркорлардан келиб тушган таклифларни инобатга олди. Натижада соҳани либераллаштиришга доир ҳужжат лойиҳаси ишлаб чиқилди.
Қишлоқ хўжалик ўсимликларини ҳимоялаш бўйича мажбуриятлар аниқ белгиланади
Олий Мажлис Қонунчилик палатаси Аграр ва сув хўжалиги масалалари қўмитаси томонидан ташкил этилган давра суҳбатида қишлоқ хўжалик ўсимликларини касалликлар ва бегона ўтлардан ҳимоя қилишни такомиллаштириш масалалари муҳокама қилинди.
Мажбурий автосуғурта: янги полислар, тўлов миқдорлари ва коэффициентлар
Вазирлар Маҳкамасининг 16.03.2019 йилдаги «Транспорт воситалари эгаларининг фуқаролик жавобгарлигини мажбурий суғурта қилишни янада такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида»ги 222-сон қарори қабул қилинди