Маблағлар Тиббиёт муассасаларини моддий рағбатлантириш ва ривожлантириш жамғармаси томонидан ажратилади.
Ўриндошлар қонунчиликка мувофиқ ЯММТда қандай рўйхатдан ўтказилади
Яқинда нашр этилган «Ўриндошлар билан қайси меҳнат шартномалари ЯММТда рўйхатдан ўтказилиши керак» мақоласида ЯММТ ИДАК бошқарув дирекцияси вакили ўриндошлар билан меҳнат шартномаларига нисбатан ЯММТ тизимида қандай ёндашувлар борлигини тушунтирган эди. Амалиёт ва қонунчилик билан қарама-қаршиликлар юзага келмаслиги учун ушбу тизимни қайси йўналишда такомиллаштириш зарур?
Айрим тоифадаги ишлар судлардан бошқа органларга берилади
Шунингдек, “Судларда прокурор иштироки” ахборот тизимини ишга тушириш режалаштирилмоқда.
Ихтисослашган прокурорлар корпуси вазифаси белгиланмоқда
Шунингдек Олий суд таркибий тузилмаси такомиллаштирилмоқда.
Меҳнат муҳофазаси бўйича қайта аттестациялашда нимани ҳисобга олиш керак
Меҳнатни муҳофаза қилиш бўйича билимларни ўқитиш ва текширишни ташкил этиш тўғрисидаги намунавий қоидалар талабларига мувофиқ корхона текширув ташкил қилди, аммо ундан ҳамма ходимлар ҳам ўта олмади. Агар ходим текширув пайтида қониқарсиз билимларни кўрсатган бўлса, у 2 ҳафтадан кечиктирмай қайта аттестациядан ўтказилиши белгиланган.
Тўқимачилик тармоғини ривожлантириш учун – $200 млн
Андижон, Наманган ва Қашқадарё вилоятларида тўқимачиликка ихтисослашган кичик саноат зоналари ҳамда Тошкент вилоятида тўқимачилик ва чарм саноати маҳсулотларини чуқур қайта ишлашга ихтисослашган индустриал технопарк ташкил этилади.
Инвестиция дастурлари мониторинги онлайн амалга оширилади
Инвестдастурнинг ижроси бўйича маълумот ҳар ойда Президент Администрациясига киритилиши лозим.