Янги Жел кони 6,4 млрд кубометр газ беради
Давлатимиз раҳбари Ўзбекистон ва “Газпром ЭП Интернэшнл Б.В.” ўртасида маҳсулот тақсимотига оид Битимни маъқуллади
Хорижий инвесторларга кўмаклашиш гуруҳи ташкил этилади
Бу бир қатор вазирлик ва идоралар томонидан таклиф этилган эксперимент. Гуруҳ Инвестициялар ва ташқи савдо вазирлиги ҳузурида ташкил этилади
Сирдарёда бизнес-акселератор ташкил этилади
Мақсад - ёшларда муҳандислик кўникмаларини шакллантириш ва инновацион фаолиятга бўлган қизиқишни уйғотиш, уларни иш билан таъминлаш
Атом энергетикаси бўйича қайта ишланган қонун лойиҳаси тасдиқланди
Қонунчилик палатаси депутатлари 2 июль куни «Атом энергиясидан тинчлик мақсадларида фойдаланиш тўғрисида»ги қонун лойиҳасини иккинчи ва учинчи ўқишда кўриб чиқиб тасдиқладилар.
Кўпроқ тўлаб, лицензияни тезроқ олинг
Тиббий ва фармацевтика фаолияти (дори воситалари ва тиббий буюмларни чакана реализация қилиш бундан мустасно) учун лицензияларни тезлаштирилган тартибда бериш механизми жорий этилмоқда
Қандай товар белгилари ҳаммага маълум деб эътироф этилади
Мезонлар Президентнинг 2019 йил 1 июлдаги ПҚ-4380-сон қарорида кўрсатилган.
Шахсга доир маълумотлар базалари рўйхатдан ўтказилади
2.07.2019 йилдаги “Шахсга доир маълумотлар тўғрисида”ги ЎРҚ-547-сон Қонун эълон қилинди.
Эски намунадаги “майда” купюралар ва тангалар тўлов қобилиятини йўқотди
Ўзбекистон МБ эслатиб ўтади, 2019 йил 1 июлдан бошлаб 50 сўмлик, 100 сўмлик тангалар ҳамда шу номиналдаги банкнотлар тўлов қобилиятини йўқотади ва муомаладан чиқарилади.
1 июлдан мамлакатимизни нималар кутмоқда
2019 йил 1 июлдан божхонада тартибга солиш, лицензиялаштириш, давлат харидлари, инвесторлар билан ўзаро алоқалар, коррупция хавф-хатарларини баҳолаш ва бошқа кўплаб соҳаларга тааллуқли ўзгартиришлар кучга кирди.
Фарғона водийсида истиқболли бизнес-лойиҳаларни топиш билан шуғулланадилар
«SFI Management Group» ХК МЧЖ бошқа инвесторлар билан биргаликда «Vodiy Investments» инвестиция компанияси ва «Vodiy Investments Management» бошқарув компаниясини ташкил этади
Ҳисоб палатаси аниқланган ҳуқуқбузарликларга қандай муносабат билдиради
1.07.2019 йилдаги “Ҳисоб палатаси тўғрисида”ги ЎРҚ-546-сон Қонун эълон қилинди.
Ветеринарлар қандай малака оширади
Ветеринария хизмати мутахассисларини қайта тайёрлаш ва малакасини ошириш, уларга малака тоифаларини бериш тартиби тасдиқланди.
Пенсия дафтарчалари энди электрон шаклда бўлади
Эндиликда қоғоз шаклидаги жамғариб бориладиган пенсия дафтарчасига ҳожат қолмади, дея хабар беради Давлат хизматлари агентлиги ўзининг Телеграм-каналида.
Импорт божларини вақтинча ошириш кўриб чиқилмоқда
29 июнь куни Инвестициялар ва ташқи савдо вазирлиги томонидан “Халқаро савдо ва солиқ ислоҳотлари” мавзусига бағишланган давра суҳбати ташкил этилди