Вазирлар Маҳкамаси ер участкасини олиб қўйиш ҳамда кўчмас мулк мулкдорларига компенсация беришнинг янги тартибини тасдиқлади.
Ҳар йилги «Ипак йўлида туризм» ярмаркаси
Ҳукумат томонидан Тошкентда ҳар йилги халқаро туризм ярмаркасини ўтказиш тартиби белгиланди.
Ўзбекистон фуқаролигини олиш тартиб-таомилида нималар ўзгаради
ИИВ Миграция ва фуқароликни расмийлаштириш бош бошқармаси ходимлари «Ўзбекистон Республикаси фуқаролиги тўғрисида»ги Қонуннинг янги таҳририни қабул қилиш зарурлигини тушунтиришди.
Геология-қидирувда – янги қоидалар
Президентнинг 18.11.2019 йилдаги қарори билан углеводород хом ашёси учун геология-қидирув ишлари самарадорлиги ва натижадорлигини ошириш чора-тадбирлари назарда тутилган.
Қарздорлар учун мамлакатдан чиқиш тартиби соддалаштирилди
Ижро ҳужжатлари бўйича қарздор жисмоний шахсларнинг чиқиш ҳуқуқини вақтинчалик чеклаш ҳамда ушбу жараёнда масъул тузилмаларнинг ўзаро муносабатлари бўйича янги тартиб тасдиқланди.
Миллатлараро муносабатлар бўйича илмий-амалий тадқиқотлар маркази ташкил этилди
У Вазирлар Маҳкамаси ҳузуридаги Миллатлараро муносабатлар ва хорижий мамлакатлар билан дўстлик алоқалари қўмитаси тузилмасида илмий-амалий тадқиқотлар, методика ва экспертиза бўлими ўрнига фаолият кўрсатади.
Жанубий Корея инвестициялари ҳимояга олинди
Президент 19 апрель куни Тошкент шаҳрида имзоланган Ўзбекистон Республикаси Ҳукумати билан Корея Республикаси Ҳукумати ўртасида инвестицияларни ўзаро рағбатлантириш ва ҳимоя қилиш тўғрисидаги битимни тасдиқлади.