Меҳнат мигрантларига харажатлар компенсация қилинади
Компенсация Камбағалликни қисқартириш ва бандлик вазирлиги ҳузуридаги Хорижда меҳнат фаолиятини амалга оширувчи шахсларни қўллаб-қувватлаш ҳамда уларнинг ҳуқуқ ва манфаатларини ҳимоя қилиш жамғармаси ҳисобидан тўланади.
Рамазон ҳайити 10 апрелда нишонланади
Ўзбекистонликлар байрам кунлари – 10, 11 ва 12 апрелда уч кун кетма-кет дам олишади. 13 апрель иш куни бўлади.
Ўзини ўзи банд қилганлар 100 млнгача гаровсиз кредит олишлари мумкин
Айрим ҳолларда кредитлар нақд пул шаклида берилиши мумкин.
Стандартларнинг ягона ахборот базаси шакллантирилмоқда
Стандартлаштириш соҳасида бир қатор ҳужжатлар қабул қилинди.
Пойтахтнинг айрим объектлари соддалаштирилган ДХШ шартлари асосида ижарага берилади
Лойиҳа миқдори - 1 млн АҚШ долларигача. Ижара муддати - 10 йилгача.
Йўллардаги «яшил» ўзгаришлар: 1 июндан нималар жорий этилади
“Экологик транспорт” тизими ишга туширилмоқда.
«Таълим ва карьера» кўргазмаси қатнашчилари учун махсус таклиф!
Кўргазма иши давомида барча хоҳловчилар “Менинг шаҳрим. Таълим” туркумидаги электрон тестларни махсус улгуржи нархларда харид қилишлари мумкин!
Абитуриент PAYNET га боради
Ҳозир Ўзбекистоннинг барча минтақаларида турли тўлов дастакларидан фойдаланган ҳолда электрон тайёрлов тестларини сотиб олиш мумкин. Бундай имкониятни абитуриентларга “Менинг шаҳрим. Таълим” лойиҳаси тақдим этди
Ходимларга ҳисоблаб ёзиш бўйича ҳисоб-китобми? Бу осон!
“Жавоб берамиз!” хизматининг фойдаланувчилари ҳаммасидан ҳам кўра кўпроқ ходимларга иш ҳақи ҳисоблаш, ЖШДС ҳисоб-китоби, таътил пули ҳамда касаллик варақаси ... ҳақида савол беришади. Маълумки, талаб таклифни юзага келтиради ҳамда буларни амалга оширишга ёрдам берадиган тизим бизда бор!
Абитуриентлар учун тестларга август ойи чегирмалари
Ўзбекистон абитуриентлари олий таълим муассасаларига тест синовларини топширишди. Ишонамизки, “Менинг шаҳрим. Таълим” туркумидаги электрон тестлар уларнинг кўпчилигига талаба бўлишларига ёрдам беради.
«Менинг Шаҳрим: таълим»ни энди PAYNET орқали харид қилиш мумкин
Энди абитуриентлар ва уларнинг ота-оналари, педагоглар, репетиторларга электрон тестларни сотиб олиш осон бўлади!
Абитуриентлар учун “Менинг шаҳрим” туркумидаги тестларнинг янгиланган версиялари чиқарилди
Яқинда ўтказиладиган тест синовлари арафасида “Менинг шаҳрим” лойиҳаси таркибида электрон тестлар мавжуд дастурий маҳсулотларнинг навбатдаги янгиланган версиялари чиқарилганлигини маълум қилади.