Объектларда давлат қурилиш назоратини амалга ошириш бўйича маъмурий регламент тасдиқланди.
МЧЖ устав фонди зарар суммасига қандай камайтирилади
МЧЖ муассислари жамият устав фондини ҳисобот даври якунлари бўйича кўрилган зарар суммасига камайтириш ҳақида қарор қабул қилдилар. «Норма» эксперти бундай хўжалик операцияси қандай амалга оширилишини тушунтириб берди
Архив иши соҳасида – қўшимча давлат хизматлари
Иш ҳақи ва иш стажини, таълим муассасасида ўқиганликни тасдиқлаш ва бошқалар ҳақидаги архив маълумотномалари бериш бўйича давлат хизмати кўрсатишнинг маъмурий регламентлари тасдиқланди.
Коррупцияга қарши курашувчиларга мукофот тўлаш таклиф этилмоқда
Бош прокуратура Коррупцияга оид ҳуқуқбузарлик ҳақида хабар берган ёки коррупцияга қарши курашишда бошқа тарзда кўмаклашган шахсларни рағбатлантириш тартиби тўғрисидаги низом лойиҳасини ишлаб чиқди.
Самарқандда Туркиянинг Бош консулхонаси очилади
Туркия билан соғлиқни сақлаш, сейсмология, йўллар ва йўл бўйи инфратузилмасини қуриш, «электрон ҳукумат» соҳасида ҳамкорлик қилинади.
20.08.20
Ресурс солиқлари бошқа жойга тўланган бўлса, нима қилиш керак?
Қоидага кўра, юридик шахслар ер солиғи ва мол-мулк солиғини солиқ солиш объекти жойлашган жойда тўлайдилар . Бироқ бухгалтер хатога йўл қўйиб, уларни юридик шахс давлат рўйхатидан ўтказилган жойда тўлаган бўлса, нима қилиш керак?
Одам савдосидан жабрланганлар қандай идентификация қилинади
Янги таҳрирдаги «Одам савдосига қарши курашиш тўғрисида»ги Қонун қабул қилинди.
Ички аудиторларни сертификатлашни ўзгартириш таклиф этилмоқда
ҚҲТБТ порталида Вазирлар Маҳкамасининг “Ички аудит хизмати ходимларини сертификатлаш тартибини такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида”ги қарори лойиҳаси муҳокама учун жойлаштирилган.
Митинг ва намойишлар: қандай ташкил этилади ва ўтказилади
“Митинг, йиғилиш ва намойишлар тўғрисида”ги Қонун лойиҳаси муҳокама учун жойлаштирилган.