АОКАда ўтказилган брифингда фуқароларни телекоммуникация алоқалари билан таъминлаш учун қандай чора-тадбирлар қабул қилинаётгани ҳақида сўзлаб беришди.
“Кредит таътили” вақтида фоизлар ҳисобланади
МБнинг тижорат банклари ва уларнинг қарз олувчи мижозларига мурожаатида кредитлар бўйича кечиктиришнинг амал қилиш механизми юзасидан тушунтириш берди.
Олий тиббий таълим соҳаси ислоҳ қилинади
Президент 7 апрелда тиббий-санитария соҳасида кадрларни тайёрлаш ва узлуксиз касбий ривожлантиришнинг мутлақо янги тизимини жорий этишга доир қарорни имзолади.
Техникумдан кейин – имтиҳонсиз тиббиёт олий ўқув юртининг II курсига
2020/2021 ўқув йилидан бошлаб 47 та тиббиёт коллежи Абу Али ибн Сино номидаги жамоат саломатли техникумлари этиб қайта ташкил этилади.
Карантин даврида иш ҳақини қандай камайтириш мумкин
Форс-мажор, ёмон молиявий аҳвол ва ҳисобварақда пуллар мавжуд эмаслиги сабабли буни иш берувчи ташаббусига кўра амалга ошириш мумкинми?
Импорт қилинган, таркибида никотин бўлган барча маҳсулотларга акциз солиғи солинади
2020 йил 1 июндан бошлаб импорт қилинадиган, таркибида никотин бўлган маҳсулотлар учун акциз солиғининг янги ставкалари жорий этилади.
Хусусий амалиёт билан шуғулланувчи нотариуслар фуқаролик жавобгарлигини қандай суғурта қиладилар
Вазирлар Маҳкамасининг 2020 йил 4 апрелдаги 199-сон қарори билан Хусусий амалиёт билан шуғулланувчи нотариусларнинг фуқаролик жавобгарлигини мажбурий суғурта қилиш қоидалари тасдиқланди.
Қонунчилик палатасининг навбатдаги йиғилиши 7 апрелда бўлиб ўтди
Депутатлар бир қатор қонун лойиҳаларини кўриб чиқдилар ва қабул қилдилар. Улар орасида ЖПКга тузатишлар, хусусий мулкчилик, шунингдек педагогларнинг касбий шаъни, қадр-қиммати ва ишчанлик обрўси ҳимоясини таъминлашга оид лойиҳалар ҳам бор.
Universal Mobile Systems модернизациясига – $127,5 млн кредит
Хитой Экспорт-импорт банки иштирокида «Universal Mobile Systems» МЧЖ мобиль алоқа операторининг технологик ускуналарини модернизация қилиш ва алоқа тизимларини кенгайтириш» инвестиция лойиҳасини амалга ошириш чора-тадбирлари қабул қилинди.