Фойда солиғи қандай ҳисобланади, тўланади ва у бўйича ҳисобот берилади
«Норма» ПРМда Нигора Мадраимованинг 12 ва 13 апрель кунлари ўтказиладиган «2019 йил учун янги тартибда фойда солиғини ҳисоблаш, ҳисобот топшириш ва тўлаш тартиби» ўқув курсига қабул ниҳояланмоқда
Такси учун лицензия: нималарга эътибор бериш лозим
Хусусий ташиш билан шуғулланувчи енгил автомобиль эгалари легаллаштирилиши, солиқларни тўлаши, йўловчилар хавфсизлиги ва уларга хизмат кўрсатиш сифати ошиши зарур. ҚҲТБТ порталида муҳокама қилинаётган Президент қарори лойиҳаси ушбу мақсадларга эришишга қаратилган
Хусусий клиникалардаги психиатрлар кабинетлари қандай жиҳозланади
«Психиатрия» ва «тиббий буюмлар ва ускуналар стерилизацияси» ихтисослик турларини амалга ошириш учун зарур бўлган тиббий асбоб-ускуналарга энг кам талаблар тасдиқланди
ДХХда овқатланишни ташкил этиш бўйича аутсорсинг хизмати кўрсатилади
Ўзбекистон Республикаси Давлат хавфсизлик хизмати органлари ва бўлинмаларида шахсий таркибнинг овқатланишини ташкил этиш бўйича аутсорсинг хизматларини кўрсатиш тартиби тўғрисидаги низом тасдиқланди
Инвестиция лойиҳалари 4 та рўйхатга бўлинади
Президент раислигида 8 апрель куни тўғридан-тўғри хорижий инвестициялар ва халқаро молия ташкилотлари иштирокидаги лойиҳаларнинг амалга оширилиши бўйича видеоселектор йиғилиши ўтказилди
Қонуннинг янги таҳририда НҲҲнинг ҳар бир тури аниқлаштирилади
8 апрель куни Олий Мажлис Қонунчилик палатасида Норма ижодкорлиги фаолиятини такомиллаштириш концепциясини амалга ошириш бўйича Комиссиянинг навбатдаги йиғилиши бўлиб ўтди
Кескин чора қўлламанг!
Ярим йилдан буён ташқи реклама ҳуқуқий жиҳатдан тартибга солинмай келаяпти. Илгари амал қилган бозор регуляторлари ўз ваколатларини тугатди, янгилари эса шакллантирилмади. norma.uz мухбири реклама агентликлари билан мулоқот қилиб, эшитганларини умумлаштирди