1 январдан ҚҚС жорий этилиши сабабли нархни 20%га ошириш керакми?
Norma экспертлар – солиқ маслаҳатчилари, аудиторлар, бош бухгалтерлар ўртасида сўров ўтказди. Улар турли хил тавсия бердилар, бироқ бир масалада фикрлари якдил – нархларни ўзгартиришдан аввал ҳисоб-китоб қилиб кўринг. Эҳтимол, бозорда кўпроқ улушга эга бўлиш ва кўпроқ пул ишлаш учун нархларни оширган эмас, балки туширган фойдалироқдир
2019 йил 1 январдан Профессионал медиаторлар реестрини юритишни бошлайдилар
Уни шакллантириш ва зарур маълумотларни киритиш тартиби адлия вазири буйруғи билан тасдиқланди (рўйхат рақами 3092, 29.11.2018 й.)
Камерал назоратдан кейин мавзуга оид ва экспресс-ўрганишларни қандай ўтказадилар
Вазирлар Маҳкамасининг 27.11.2018 йилдаги 965-сон қарори билан Давлат солиқ хизмати органлари томонидан мавзуга оид ва экспресс-ўрганишларни амалга ошириш тартиби тўғрисидаги низом тасдиқланди
Мўмин Ашуров: «Вir.uz тизими билан ҚҚС ҳақида ҳамма нарсани билиб олиш осон»
«Norma» ПРМ «ҚҚС – нималарга эътибор бериш лозим» оммабоп курси доирасида ўқитишни ташкил этишга ёндашувни ўзгартирди. Натижада машғулотлар тугаганидан кейин тингловчиларнинг аксарияти якуний тестлардан муваффақиятли ўтмоқдалар. Марказ директори Мўмин Ашуров инновациялар ҳақида батафсил сўзлаб берди
Асал Орзиева: «bir.uz билан ишдан ажралмаган ҳолда иккинчи касбни эгаллаяпман»
Намангандаги «Нафис Чарм» МЧЖ кадрлар бўлими инспектори Асал Орзиева бухгалтерлик касбини ўзлаштирмоқда. Вir.uz бухгалтерлар малакасини баҳолаш тизимида «I тоифали бухгалтер-кассир» ихтисослиги бўйича малака имтиҳонини муваффақиятли топшириши у эришган дастлабки натижа бўлди
Турар жойларда қўриқлаш воситаларини ўрнатмоқчилар
ҚҲТБТ порталида ҳуқуқбузарликлар профилактикаси ва жиноятчиликка қарши курашиш тизимига «Хавфсиз уй» концепциясини жорий этиш лойиҳаси муҳокама қилинмоқда
Сув хўжалиги вазирлигида янги бўлинмалар ташкил этилади
Президент Сув хўжалиги вазирлиги фаолиятини такомиллаштиришга қаратилган қарорни имзолади (29.11.2018 йилдаги ПҚ-4039-сон қарор)
1 декабрь: қонунчиликдаги асосий ўзгартиришлар
Қурилиш, божхона назорати, ташқи реклама, меҳнат миграцияси ва бошқа соҳаларда 2018 йилнинг 1 декабридан бошлаб амал қилувчи асосий ҳуқуқий янгиликлар жамланмасини эътиборингизга ҳавола этамиз
Парламент қуйи палатасида қатор қонун лойиҳалари муҳокама қилинди
Олий Мажлис Қонунчилик палатасининг навбатдаги мажлисида 30 ноябрь куни депутатлар қатор қонун лойиҳаларини кўриб чиқдилар
Мамлакатнинг кимёвий, биологик, радиация ва ядро хавфсизлиги қандай таъминланади
Вазирлар Маҳкамасининг 27.11.2018 йилдаги 968-сон қарори билан 2018–2021 йилларда ушбу соҳадаги халқаро ҳужжатларни бажариш юзасидан Миллий ҳаракатлар режаси тасдиқланди
Тошкент шаҳрида Аджу университети ташкил этилмоқда
Янги ОТМ қурилиш, архитектура, электротехника, иқтисодиёт соҳалари ва бошқа таълим йўналишлари бўйича кадрлар тайёрлаш ва илмий фаолият билан шуғулланади