Маҳсулот тақсимоти тўғрисидаги 5 та битим Энергетика вазирлиги назорати остида
Ҳукумат маҳсулот тақсимоти тўғрисидаги амалдаги битимларни амалга оширишни давом эттириш тартибини белгилади
Агрокластер: хом ашёдан тайёр маҳсулотгача
Бухоро вилоятида пахта ва бошқа турдаги қишлоқ хўжалиги маҳсулотларини етиштириш ва қайта ишлаш бўйича замонавий агрокластер қурилади. Бу Вазирлар Маҳкамасининг 14.06.2019 йилдаги 500-сон қарорида белгиланган.
Ўзбекистон Миллий университетида – ислоҳот
Президентнинг 2019 йил 17 июндаги қарори билан белгиланган 9 та мақсадли дастурларни амалга ошириш Мирзо Улуғбек номидаги Ўзбекистон Миллий университетини комплекс ривожлантиришга ёрдам беради
Муҳтож хотин-қизларга кўпроқ арзон уй-жойлар берилади
Оғир ижтимоий вазиятга тушиб қолган хотин-қизларга, ногиронлиги бўлган, кам таъминланган, фарзандларини тўлиқсиз оилада тарбиялаётган ва уй-жой шароитини яхшилашга муҳтож оналарга арзон уй-жойлар бериш тартибига тузатишлар киритилди.
Солиқ имтиёзлари ўрнига – тўлов муддатини кечиктириш
Бу Президентнинг “Солиқ ва божхона имтиёзлари берилишини янада тартибга солиш чора-тадбирлари тўғрисида”ги қарори лойиҳасида назарда тутилган.
ҚҚС: тўловчилар кўпайиб, имтиёзлар камаяди
Молия вазирлиги ана шундай таклиф билан чиқди. Лойиҳа ҚҲТБТ порталида жойлаштирилган.
ТДЮУнинг Ихтисослаштирилган филиалига қандай ўқишга кириш мумкин
Вазирлар Маҳкамасининг 12.06.2019 йилдаги 490-сон қарори билан Тошкент давлат юридик университети филиалининг бакалавриатига ва 6 ойлик қайта тайёрлаш курсларига қабул қилиш, шунингдек унинг ўқув жараёнини ташкил этиш тартиби тасдиқланди.
Бухоро вилоятида 17 минг нафар хотин-қизлар ишга жойлаштирилади
Бундан ташқари, тасдиқланган чора-тадбирлар дастури муҳтожларга вақтинча яшаш учун уй-жой беришни, маҳкумаларни афв этиш ва бошқаларни назарда тутади.
Сенатнинг йигирманчи ялпи мажлиси 21 июнь куни очилади
Парламентнинг юқори палатаси Кенгаши 18 июнь куни бу ҳақда қарор қабул қилди.