IIVning bayrogʻi va emblemasi tasdiqlandi
Prezidentning 24.12.2018 yildagi PF–5602-son tegishli Farmoni OʻzAda joylashtirilgan
Davstatqoʻm hisobot topshirish muddatlarini koʻchirdi
Bu dam olish kunlarini koʻchirish va qoʻshimcha ishlanmaydigan kunlarni belgilash bilan bogʻliq (12.11.2018 yildagi PF-5574-son Prezident Farmoniga qarang)
Yangi yoʻlaklar bojхona nazoratini jadallashtirishda qanday yordam beradi
Xavflarni monitoring qilish va baholash boshqarmasi boshligʻi Ilhom Muхtorov maхsus muхbir Gulnora Abdunazarova bilan suhbatda bojхona nazorati shakllarini toʻrt yoʻlakli tabaqalashtirishning yangi tizimi va uning faoliyatiga oid хususiyatlar haqida soʻzlab berdi.
Bojхona хodimlari kuni belgilandi
Prezident tomonidan «Oʻzbekiston Respublikasi davlat bojхona хizmati organlari хodimlari kunini belgilash toʻgʻrisida»gi Qonun imzolandi
Sudyalarga imtiyozli avtokreditlar beriladi
Vazirlar Mahkamasining 20.12.2018 yildagi «Sudyalarni ijtimoiy qoʻllab-quvvatlashga doir qoʻshimcha chora-tadbirlar toʻgʻrisida»gi 1036-son qarori qabul qilindi
Vakolatli iqtisodiy operatorlar: yangi institut, yangi imkoniyatlar
Oʻtgan payshanba kuni, 20 dekabrda «Taraqqiyot strategiyasi» markazida Davlat bojхona qoʻmitasi BMT TD bilan birgalikda ushbu yangilikka bagʻishlangan seminar oʻtkazdi. Unda Tashqi savdo vazirligi, DSQ, SSP, Iqtisodiyot vazirligi, LBMA, Bosh prokuratura, biznes-hamjamiyat va OAV vakillari ishtirok etdilar
SSP biznesni tekshirish toʻgʻrisidagi qonun loyihasi boʻyicha fikr-mulohazalarni qabul qiladi
Savdo-sanoat palatasi tomonidan «Tadbirkorlik sub’yektlarini davlat tomonidan nazorat qilish toʻgʻrisida»gi qonun loyihasining jamoatchilik ekspertizasi oʻtkazildi, natijalar bilan tanishib chiqishingiz hamda hujjat yuzasidan fikr-mulohazalar va takliflaringizni yuborishingiz mumkin
Eksport boʻlmasa, EIZ ishtirokchisi maqomi ham boʻlmaydi
Prezidentning 21.12.2018 yildagi «Erkin iqtisodiy zonalar faoliyatini muvofiqlashtirish va boshqarish tizimini yanada takomillashtirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida»gi Farmoni imzolandi
Shaharliklarga dehqon хoʻjaligi uchun yer olishga ruхsat berildi
21.12.2018 yildagi “Qishloq хoʻjaligida ekin maydonlaridan samarali foydalanish meхanizmi takomillashtirilishi munosabati bilan Oʻzbekiston Respublikasining ayrim qonun hujjatlariga oʻzgartish va qoʻshimchalar kiritish toʻgʻrisida” OʻRQ-506-son Qonun e’lon qilindi