Гўшт ва сут узлуксиз ва барқарор нархларда етказиб берилади
Ветеринария ва чорвачиликни ривожлантириш давлат қўмитаси фаолиятини ташкил этишга доир чора-тадбирлар қабул қилинди
1 апрель: қонунчиликдаги асосий янгиликлар
Рухсат бериш тартиб-таомиллари, текширишлар, лицензиялаштириш ва экспорт билан боғлиқ бизнес янгиликлари, шунингдек тиббиёт, туризм, тўқимачилик саноати ва бошқа соҳалар ҳақида шарҳимизда сўз юритамиз
Мобиль қурилмалар рўйхатдан ўтказилади
2019 йил 1 апрелдан уларни ҳисобга олиш тизими жорий этилади, дея хабар беради Ахборот технологиялари ва коммуникацияларини ривожлантириш вазирлиги
Иқтидорли болаларга – мактаб формаси, ўқув қуроллари, адабиётлар ва саёҳатлар
Ижтимоий эҳтиёжманд оилаларнинг иқтидорли фарзандлари узлуксиз таълим олишини моддий ва маънавий жиҳатдан қўллаб-қувватлаш тартиби тўғрисида низом тасдиқланди
Хорижда таълим олиш шакли диплом тан олинишига таъсир кўрсатмайди
Ҳукумат хорижий давлатларда таълим олганлик тўғрисидаги ҳужжат Ўзбекистонда амалда мавжуд бўлган таълим шаклига мувофиқ келмаганда тан олинмаслиги ҳақидаги талабни бекор қилди
Такси бозорида катта ўзгаришлар юз бериши кутилмоқда
Якка тартибдаги тадбиркорлар такси хизматларини кўрсата оладилар. Ушбу соҳадаги юридик шахслар аэропортлар, вокзаллар, автостанциялар ва савдо марказларига қарашли автомобилларнинг тўхташ жойларидан бепул фойдаланиш ҳуқуқига эга бўладилар. Такси операторлари учун янги қоидалар белгиланади
Экспорт қийматини назорат қилиш тўғрисидаги лойиҳа қайси босқичда?
Март ойининг бошида ҚҲТБТ порталида Ўзбекистон Республикасидан экспорт қилинадиган мева-сабзавот ва тўқимачилик маҳсулотларининг контракт қийматини мониторинг қилиш тартиби тўғрисидаги низом лойиҳаси умумий муҳокамага қўйилган эди
Қорамол боши устидан ветеринария назорати кучайтирилади
Президентнинг 28.03.2019 йилдаги ПФ–5696-сон Фармони ветеринария ва чорвачилик соҳасида давлат бошқаруви тизимини тубдан такомиллаштиришга йўналтирилган