Ҳосилдор ер майдонлари маркировкаланади
Қишлоқ хўжалиги маҳсулотларининг халқаро стандартларга мувофиқлигини таъминлаш мақсадида Вазирлар Маҳкамаси органик ер майдонларига белги ва кўрсаткичлар ўрнатиш тартибини белгилади.
ТИВ ҳузуридаги Таржимонлар бюроси тузилмасига ўзгартиришлар киритилади
Бюронинг бошқарув ходимларига нисбатан ТИВ марказий аппаратида тегишли лавозимлар учун белгиланган иш ҳақи ва моддий рағбатлантириш шартлари қўлланилади.
172 та маданият объекти тадбиркорларга берилади
Объектлар маданият ва санъат соҳасидаги фаолият турини сақлаб қолиш шарти билан давлат-хусусий шериклик асосида берилади.
ДБҚ кинология хизмати такомиллаштирилади
Бошқалар қаторида наслчилик ишларини самарали олиб боришни назарда тутадиган божхона органларининг кинология хизмати концепцияси тасдиқланди
Судьяларга пенсия тайинлаш тартиби ўзгартирилди
Судьялар ва уларнинг оила аъзолари пенсия таъминоти шартлари, меъёрлари ҳамда тартиби тўғрисидаги низомга қўшимчалар киритилди.
Тошкент шаҳри Янгиҳаёт туманининг юрисдикция ҳудуди белгиланди
Тошкент вилояти ва Тошкент шаҳри чегараларининг ўзгартирилиши муносабати билан Жиноят ишлари бўйича Янгиҳаёт туман суди ташкил этилади.
Ўрмон хўжалиги соҳаси қайта ташкил этилади
Президент томонидан 21 январь куни «Ўрмон хўжалиги соҳасида илм-фанни ривожлантириш ва илмий-тадқиқот ишларини рағбатлантириш чора-тадбирлари тўғрисида»ги қарор имзоланди.