Халқаро паспорт қандай бўлади
Тошкент шаҳар ИИББ ЙҲХБдаги брифингда 2019 йилнинг 1 январидан бериладиган халқаро паспорт ҳақида сўз борди
Bir.uz бухгалтерлардан бошқалар учун ҳам фойдали бўлиши мумкин
Бухгалтерия ҳисобининг асосларини кўплаб соҳа вакиллари билиши зарур. Шунинг учун ҳозирда Намангандаги «Panda Sanoat Savdo» МЧЖнинг бирваракайига беш нафар ходими bir.uz тизимида шуғулланишмоқда. Улар ўз танловлари хусусида экспресс-савол жараёнида айтиб беришди
Мамлакатимизни 2035 йилгача ривожлантириш стратегияси тақдимоти бўлиб ўтди
Тошкентда Ўзбекистон Республикасини 2035 йилгача ривожлантириш стратегияси лойиҳаси тақдимоти бўлиб ўтди. Уни «Буюк келажак» халқаро нодавлат нотижорат ташкилоти KPMG аудитор-консалтинг компанияси билан биргаликда ишлаб чиқди
Илмий ютуқлар қандай “монетизация” қилинади
Вазирлар Маҳкамасининг 3.12.2018 йилдаги 979-сон қарори билан юқори технологик бизнес-лойиҳаларни молиялаштириш, илмий ишни ишлаб чиқиш, тижорат сирини ташкил этувчи объектлардан фойдаланиш учун муаллифлик мукофоти тўлаш тартиби тасдиқланди
ҚҚСга ўтиш ҳақида жўнатилган хабарномани қайтариб олса бўладими?
Бу саволни «Norma» профессионал ривожланиш марказининг тренингида иштирок этган Оксана Клюева берди. Лекин бу савол солиқ органларидан худди шундай хабарномани олган кўплаб бош бухгалтерларни ҳам қизиқтиради
Кўп тармоқли фермер хўжаликларини реестрга киритадилар
Хўжаликларни реестрга киритиш тартиби, ҳужжатларни тақдим этиш ва аризани кўриб чиқиш тартиб-таомиллари, шунингдек ундан чиқариш ҳолатлари Вазирлар Маҳкамасининг 29.11.2018 йилдаги 972-сон қарорида белгиланган
Тиббий хизмат сифати телетиббиёт ёрдамида оширилади
Ўзбекистонда Ягона тиббий ахборот марказини ташкил этиш ва «Ақлли тиббиёт» тизимини жорий этиш режалаштирилмоқда. Уларни яратиш ва ривожлантириш бўйича концепция лойиҳаси ҚҲТБТ порталида муҳокама қилинмоқда
Сув таъминоти соҳасидаги хусусий шерикларни 3 йилга барча солиқлардан озод этадилар
Пойтахт сув таъминоти ва канализация тизимини модернизация қиладилар: соҳада хусусий операторлар пайдо бўлади; давлатнинг хусусий шериклари 3 йилга барча солиқлардан озод этилади
Молия вазирлиги “Фуқаролар учун бюджет”ни тақдим этди
5 декабрь куни Молия вазирлигида ўтказилган брифинг чоғида 2019 йил Давлат бюджети лойиҳаси бўйича “Фуқаролар учун бюджет” ахборот нашрининг тақдимоти бўлиб ўтди
Сенатнинг навбатдаги ялпи мажлиси 13 декабрь куни бўлиб ўтади
Кун тартибига 2019 йилги Давлат бюджети, давлат мақсадли жамғармаларининг бюджетлари ҳамда солиқ ва бюджет сиёсатининг асосий йўналишлари тўғрисидаги масала, шунингдек бир қатор қонун лойиҳалари киритилмоқда