ЯИДХП: яна қандай давлат хизматларидан фойдаланиш мумкин
2018 йилнинг учинчи чорагида Ягона интерактив давлат хизматлари порталида (ЯИДХП) 23 та янги хизмат кўрсатила бошлади
IT соҳасида янги назорат қилувчи орган
Президентнинг 21.11.2018 йилдаги «Ахборот технологиялари ва коммуникацияларининг жорий этилишини назорат қилиш, уларни ҳимоя қилиш тизимини такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида»ги қарорида шу ҳақда сўз борган
UMS «Рақамли ишонч» жамғармасига топширилади
«Universal Mobile Systems» МЧЖ устав капиталидаги давлат улуши (100%) «Рақамли ишонч» рақамли иқтисодиётни ривожлантиришни қўллаб-қувватлаш жамғармасига беғараз асосда топширилади. ЎзА сайтида жойлаштирилган Президентнинг 21.11.2018 йилдаги қарорида шу назарда тутилган
Товарлар ҳаракатини назорат қилиш ва ҳисобга олиш тизими 2019 йилда жорий этила бошлайди
Алкоголли маҳсулотларнинг «ишлаб чиқарувчи – улгуржи сотувчи – чакана сотувчи – истеъмолчи» занжири бўйича ҳаракатини назорат қилиш ва ҳисобга олиш ахборот тизими икки босқичда жорий этилади. 2019 йил июлдан бошлаб ушбу тизим ёрдамида 22 турдаги товар ҳаракатини назорат қилмоқчилар
Иқтисодий жиноятлар: бухгалтер нималарни билиши керак
Текширув ва дастлабки тергов натижаларига кўра бошқалар йўл қўйган қонунбузарликлар учун жавобгарликка тортилиш хатаридан бухгалтер қандай ҳимояланиши мумкин? 2018 йил 28 ноябрда «Norma» ПРМда ўтказиладиган семинарда адвокат Элеонора Мазурова шу хусусда батафсил тавсиялар беради
Умиджон Отамирзаев: «Вir.uz тақдим этаётган имкониятни қўлдан бой бериб бўлмайди»
Наманганлик Умиджон Отамирзаев бош бухгалтер бўлиб ишлаш учун зарур билим ва кўникмаларни bir.uz тизимидан олишни режалаштирмоқда. У ўз шаҳрида яратилган барча имкониятлардан фойдаланиш ниятида
Янги таҳрирдаги Солиқ кодексининг лойиҳаси тақдим этилди
Ҳужжат Президент ҳузуридаги Лойиҳа бошқаруви миллий агентлиги томонидан ишлаб чиқилган. Лойиҳа 2018 йил 6 декабргача муҳокама қилинади
Уруғчилик: кластерлар, экстеншн маркази ва олий таълим муассасаларига квоталарнинг оширилиши
Президентнинг 20.11.2018 йилдаги «Иссиқхона комплексларини ривожлантириш учун қўшимча шарт-шароитлар яратиш чора-тадбирлари тўғрисида»ги қарорида маҳаллий уруғчиликни ривожлантириш бўйича бир қатор чора-тадбирлар белгиланган
Замонавий иссиқхоналарга – солиқ ва божхона имтиёзлари
Президентнинг 20.11.2018 йилдаги «Иссиқхона комплексларини ривожлантириш учун қўшимча шарт-шароитлар яратиш чора-тадбирлари тўғрисида»ги қарори имзоланди
Ер участкаси қачон ноқонуний тарзда ажратилган деб топилади
Ушбу шарҳда Президентнинг 14.11.2018 йилдаги «Қурилиш соҳасини давлат томонидан тартибга солишни такомиллаштириш қўшимча чора-тадбирлари тўғрисида»ги ПФ–5577-сон Фармонида назарда тутилган янгиликларни кўриб чиқишда давом этамиз
Валентина Иванова: «Вir.uz тизимида ўқий бошлаганларга муваффақият тилайман»
Ўтган шанбада «Advance Pharmaceuticals Business» ХК МЧЖ бош бухгалтери Валентина Иванова bir.uz тизимида «Бош бухгалтер. Солиқ солишнинг соддалаштирилган тартиби. 2-тоифа» ихтисослиги бўйича аттестация имтиҳонидан муваффақиятли ўтди. Шу муносабат билан Norma портали мухбири Олег Гаевой ундан саволларига жавоб беришини илтимос қилди