Олий Мажлис Қонунчилик палатасининг мажлисида Вазирлар Маҳкамаси томонидан тақдим этилган Давлат бюджетининг ва давлат мақсадли жамғармалари бюджетларининг 2020 йил биринчи ярим йилликдаги ижроси тўғрисидаги ҳисоботини кўриб чиқилди.
ТДЮУ магистратурасига ўқишга қандай кириш мумкин
Тошкент давлат юридик университетига Ўзбекистон фуқароларини, хорижий фуқароларни ва айрим тоифадаги абитуриентларни кириш тест синовларисиз қабул қилишни тартибга солувчи бир қатор ҳужжатлар қабул қилинди.
Экспорт қилувчиларнинг суғурта мукофоти компенсацияланади
Экспорт қилувчилар гаров сифатида суғурта хизматларидан фойдаланганда, суғурта мукофоти учун тўлов харажатларини компенсация қилиш тартиби тўғрисидаги низом тасдиқланди.
Қишлоқ хўжалиги экинлари оқилона жойлаштирилади
Уларни жойлаштириш фермерларнинг таклифлари, бозор талаблари, ҳудудларнинг табиий иқлим шароити ва сув билан таъминланганлик даражасига асосланади.
Фермер хўжаликларини тугатишда харажатлар компенсацияланади
Тугатилаётган ёки мақбуллаштирилаётган фермер хўжалиги ёки қишлоқ хўжалиги маҳсулотларини етиштирувчи бошқа субъектларга ажратилган ер майдонида сарфланган харажатлар қийматини ҳисоблаш ва қоплаш тартиби тўғрисидаги низом тасдиқланди.
Президент 113 нафар маҳкумни афв этди
Уларнинг барчаси маҳрум этиш жазосини ўтамоқда, қилмишига чин кўнгилдан пушаймон бўлган ва тузалиш йўлига қатъий ўтган.
Оригинал уруғчилик: ушбу соҳа қандай қўллаб-қувватланади
Қишлоқ хўжалиги экинларининг йўқолиб кетиш хавфи остида бўлган ноёб белги ва хусусиятларга эга маҳаллий навларини қайта тиклаш, сақлаш ва уларнинг оригинал уруғчилигини ташкил этиш чора-тадбирлари дастури тасдиқланди.