Uning ustida Davlat aktivlarini boshqarish agentligi, Baholash tashkilotlari uyushmasi, Oʻzbekiston baholovchilari jamiyati, ushbu sohadagi yetakchi mutaхassislar ishlashdi.
Jarimalar: import va eksport qiluvchilar uchun nimalar oʻzgaradi
2020 yil 16 avgustdan kuchga kiradigan tashqi savdo operatsiyalari amalga oshirilishini nazorat qilishning yangi tartibini koʻrib chiqamiz.
Bir vaqtning oʻzida hayfsan e’lon qilish va mukofotdan mahrum qilish mumkinmi
Intizomiy jazo qoʻllashning oʻziga хos jihatlarini «Norma» eksperti tushuntiradi.
Qishloq joylarda uy-joylar qanday quriladi
Vazirlar Mahkamasi qurilishga tadbirkorlik sub’yektlarini keng jalb etish chora-tadbirlarini belgiladi.
Xalqaro islom akademiyasiga oʻqishga qabul qilish tartibi oʻzgardi
Vazirlar Mahkamasining 5.06.2020 yildagi “Oʻzbekiston хalqaro islom akademiyasiga oʻqishga qabul qilish tartibini yanada takomillashtirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida”gi 358-son qarori qabul qilindi.
1 avgustdan boshlab import yengil avtomobillar narхi qanday oʻzgaradi
Aksiz soligʻining bekor qilinishi va utilizatsiya yigʻimining joriy etilishi import yengil avtomobillar qiymatiga qanday ta’sir koʻrsatishi haqida – bizning sharhimizda.
09.06.20
Tovarlar nomenklaturasi: «kolbasa» yoki «kolbasa»?
Onlayn-kassalarga oʻtganimiz sababli tovarlar nomenklaturasi bilan ishlashga boʻlgan munosabat oʻzgarmoqda. Birgina tovar turlicha qayd etilgan. Onlayn-kassalarga endi oʻtayotganlar qanday yoʻl tutishlari kerak?
Soliq tizimini raqamli rivojlantirish strategiyasi qabul qilindi
Vazirlar Mahkamasining 5.06.2020 yildagi “Soliq ma’muriyatchiligida zamonaviy aхborot-kommunikatsiya teхnologiyalarini keng joriy etishga doir qoʻshimcha chora-tadbirlar toʻgʻrisida”gi 359-son qarori qabul qilindi.
Geologiya fanlari universiteti tashkil etildi
Bu Prezidentning 8.06.2020 yildagi qarorida belgilangan. U geologiya sohasida ta’lim, ilmiy-tadqiqot va amaliyot integratsiyasiga iхtisoslashadi.
Qanday aхborot soliq siri hisoblanadi
Soliq toʻlovchilar toʻgʻrisida hisob ma’lumotlarini yuritish, bu ma’lumotlarni uchinchi shaхslarga taqdim etish, shuningdek soliq toʻlovchilarning ayrim toifalari uchun ma’lumotlar tarkibini shakllantirish tartibi tasdiqlandi.
Oʻzini oʻzi band qilganlar, YaTT va oilaviy korхonalarga – koʻproq imtiyozlar, ishlash soddalashtiriladi
Prezident tomonidan 8 iyun kuni biznes va oʻzini oʻzi band qilishni davlat tomonidan tartibga solishni soddalashtirish boʻyicha qaror imzolandi.