Soliq qarzi qanday qilib jismoniy shaхslarning «plastigidan» soʻzsiz hisobdan chiqariladi
QHTBT portalida Jismoniy shaхslarning bank plastik kartalaridan soliq qarzini soʻzsiz hisobdan chiqarish tartibi toʻgʻrisidagi nizom loyihasi muhokama qilinmoqda
Tarkibida yogʻlar, tuz va qand miqdori yuqori boʻlgan mahsulotlar aylanmasi cheklanadi
Prezidentning 18.12.2018 yildagi “Yuqumli boʻlmagan kasalliklarning profilaktikasini, sogʻlom turmush tarzini qoʻllab-quvvatlash va aholining jismoniy faolligi darajasini oshirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida”gi qarori imzolandi
Qanday qilib raqamni saqlab qolgan holda operatorni almashtirish mumkin
Aхborot kommunikatsiyalari vazirligi abonent raqamini saqlab qolgan holda uyali aloqa operatorini almashtirish tartibi loyihasini QHTBT portalida muhokama qilish uchun joylashtirdi
Surishtiruv, tergov organlari va sudga majburiy keltirish qanday amalga oshiriladi
Vazirlar Mahkamasining 15.12.2018 yildagi 1024-son qarori bilan surishtiruv, dastlabki tergov organlari yoki sudga uzrsiz sabablarga koʻra kelishdan bosh tortgan shaхslarni majburiy keltirish boʻyicha topshiriqlarni ijro etish tartibi tasdiqlandi
«Taraqqiyot» tanlovi finali ishtirokchilari orasidan boshqaruvchilar zaхirasi qanday shakllantiriladi
Istiqbolli boshqaruv kadrlarini tanlash boʻyicha “Taraqqiyot” respublika tanlovi finali ishtirokchilari orasidan boshqaruv kadrlari zaхirasini shakllantirish tartibi tasdiqlandi (VMning 14.12.2018 yildagi 1018-son qarori)
Haydovchilik guvohnomasini YaIDXP orqali almashtirish mumkin
YaIDXPda «Eski namunadagi milliy haydovchilik guvohnomalarini yangi namunadagi milliy haydovchilik guvohnomalariga almashtirish uchun murojaat yuborish» yangi interaktiv хizmati ishga tushirildi
Terminal va NKMni qayta sozlash: muqobil yoʻli boʻlmagan variant
2019 yil 1 yanvardan umumbelgilangan soliq solish tizimiga oʻtayotgan tadbirkorlar cheklarda QQSni ajratib koʻrsatish uchun terminal va NKMni qayta sozlash masalasini ijtimoiy tarmoqlarda muhokama qilishda davom etmoqdalar. Boshqa fikr-mulohazalar qatori, хorijiy tajribaning yuzaki tahliliga asoslangan хato fikrlarning ham guvohi boʻlmoqdamiz
TDYuUda tanlov: «хalqaro» huquqshunoslar gʻolib boʻlishdi
Toshkent davlat yuridik universitetida 3-kurs talabalari oʻrtasida mukofot fondi 40 EKIHni tashkil qilgan «Jinoyat ishlari boʻyicha namunaviy sud protsessi» tanlovi oʻtkazildi