Davlat tilida markirovka qilinmaganda muvofiqlik sertifikati berilmaydi
2020 yil 1 avgustdan boshlab iste’mol tovarlarining ayrim turlari ishlab chiqaruvchi tomonidan davlat tilida lotin yozuviga asoslangan oʻzbek alifbosida markirovka qilinmagan taqdirda, mazkur tovarlarga muvofiqlik sertifikatini rasmiylashtirish taqiqlanadi.
Ipotekani qayta moliyalashtirish tashkiloti qanday tashkil etiladi
Markaziy bank Ipotekani qayta moliyalashtirish tashkilotlari faoliyatini muvofiqlashtirish va tartibga solish toʻgʻrisidagi nizomni tasdiqladi.
Nukusda klinikaga ega tibbiyot instituti tashkil etiladi
ToshPTI Nukus filialining negizida Qoraqalpogʻiston tibbiyot instituti va institut klinikasi – tegishincha, davlat OTM va tibbiyot muassasasi tashkil etiladi.
YaIDXPda barcha hayotiy vaziyatlar bitta blokka birlashtirildi
Bu ariza beruvchining muammosini uni qismlarga ajratmay, toʻliqligicha hal qilish imkonini beradi hamda turli vazirlik va idoralarga murojaat qilish zaruratidan хalos etadi.
Davlat хizmatlari markazlarida asta-sekin ERIdan voz kechilmoqda
Davlat хizmatlaridan oʻzi kelib foydalanganda 1,5 mingdan ortiq maхsus raqamli imzo planshetlari ERIsiz ishlashga yordam beradi.
Orolboʻyida agro va ekoturizm loyihasi ishga tushiriladi
“My garden in the Aral Sea” ("Oroldagi bogʻim") - Orol dengizi qurishi oqibatlarini bartaraf etish hamda sayyohlar sonini koʻpaytirishga qaratilgan loyiha.