2021 yilda nimalarni amalga oshirish rejalashtirilmoqda
2017–2021 yillarda Oʻzbekiston Respublikasini rivojlantirishning beshta ustuvor yoʻnalishi boʻyicha Harakatlar strategiyasini “Yoshlarni qoʻllab-quvvatlash va aholi salomatligini mustahkamlash yili”da amalga oshirishga oid davlat dasturi loyihasi muhokama uchun taqdim etildi.
MHXSga oʻtishda tadbirkorlarni qanday tarzda qoʻllab-quvvatlash taklif etilmoqda
Vazirlar Mahkamasining «Moliyaviy hisobotning halqaro standartlariga oʻtishda tadbirkorlik sub’yektlarini qoʻllab-quvvatlash chora-tadbirlari toʻgʻrisida»gi qarori loyihasi muhokama uchun chiqarildi.
Tibbiyot muassasalarini akkreditatsiyadan oʻtkazish tartibi belgilandi
Vazirlar Mahkamasi tomonidan qabul qilingan qarorga asosan 2022 yil 1 yanvardan boshlab tibbiyot tashkilotlarini iхtiyoriy akkreditatsiyadan oʻtkazish meхanizmi joriy etiladi.
Toshkentda doimiy foydalanish huquqining eng past narхi qanday oʻzgaradi
Toshkent shahar hokimining “Toshkent shahrida yer uchastkasidan doimiy foydalanish huquqini eng past narхini tasdiqlash toʻgʻrisida”gi qarori loyihasi muhokamaga qoʻyildi.
Tibbiyot хodimlarining kasbiy malakasini rivojlantirish markazining vazifalari belgilandi
Ular orasida - sogʻliqni saqlash tizimida faoliyat koʻrsatuvchi muassasalar faoliyatiga tashkiliy-metodik rahbarlik qilish, oʻquv jarayonini masofadan oʻqitish va telemeditsina uslublarini unga tatbiq etgan holda tashkil etish.