Қишлоқ хўжалигига кредит кооперативлари жорий этилади
ҚҲТБТ порталида «Қишлоқ хўжалигида кооперация тўғрисида»ги Қонун лойиҳаси муҳокама қилинмоқда
Бизнес юритиш учун ер электрон аукцион орқали ажратилади
Адлия вазирлиги тадбиркорлик ва шаҳарсозлик фаолиятини амалга ошириш учун ер участкаларини доимий фойдаланишга беришнинг янги тартиби жорий этилишини назарда тутувчи ҳужжатлар лойиҳаларини ишлаб чиқиб, ҚҲТБТ порталида жойлаштирди
1 майдан бошлаб совуқ сув нархи яна оширилади
«Сувсоз» ДУК сайтида ичимлик сув таъминоти ва оқова сув чиқариш хизматлари учун янги тарифлар эълон қилинди. 2018 йил 1 майдан бошлаб ҳисоб-китоблар янги нархлар бўйича амалга оширилади
Қандай қилиб ТИФ иштирокчиси бўлиш мумкин
Кўпгина корхоналар ташқи иқтисодий фаолият билан шуғулланмоқчи. Уларнинг раҳбарлари учун бухгалтерия ва юридик хизматларни тайёрлаш вазифаси долзарб бўлиб турибди. Нималарга эътибор қаратиш лозим? Шу ва бошқа саволларга ТИФ соҳасидаги «ViGoRus» консалтинг компанияси директори Светлана Голосова жавоб беради
Идоравий қурол олиб юриш – Ҳарбий-техник институт сертификати бўйича
Миллий гвардия қўмондонининг буйруғи билан Ўзбекистон Республикаси Миллий гвардияси Ҳарбий-техник институти базасида идоравий ўқотар қурол ва махсус воситаларни олиб юриш ҳамда улардан фойдаланишга рухсат берилган ташкилотлар ходимларини тайёрлаш ва қайта тайёрлаш курслари тўғрисидаги низом (12.04.2018 йилда 2997-сон билан рўйхатдан ўтказилган) тасдиқланди
Иккинчи жаҳон урушининг ҳар бир қатнашчисига – 5 млн сўм, ўзлари жанг қилган жойларга ва санаторийга сафар қилиш
Президент «Иккинчи жаҳон уруши қатнашчиларини рағбатлантириш тўғрисида»ги фармонни ҳамда «Хотира ва Қадрлаш кунига тайёргарлик кўриш ва уни ўтказиш чора-тадбирлари тўғрисида»ги қарорни имзолади
Қора металлар ноқонуний обороти учун – ЭКИҲнинг 50 бараваригача жарима
Маъмурий жавобгарлик тўғрисидаги кодекснинг 219-1-моддасига киритиладиган тузатишлар лойиҳаси ҚҲТБТ порталида эълон қилинган
Адлия вазирлиги НҲҲ лойиҳалари устида ишлашда асосий ўринни эгаллайди
Президентнинг 13.04.2018 йилдаги ПҚ–3666-сон қарори билан норматив-ҳуқуқий ҳужжатлар лойиҳаларини ҚҲТБТ порталида жамоатчилик муҳокамасига қўйиш ҳамда Президент ва Вазирлар Маҳкамасига киритиладиган лойиҳаларни Адлия вазирлиги билан келишиш мажбурияти жорий этилмоқда
Раҳбар бухгалтерия ҳисобини билиши шартми?
Директор мақомига эга бўлган кишининг бухгалтерия ҳисоби ва молиявий ҳисобот асосларини билиши қонунчилик масъулияти жиҳатидан жуда фойдали бўлиши тайин
Юридик маълумотга эга бўлмай қайта тайёрлашдан ўтиб юридик хизматда ишлаш
Президентнинг 13.04.2018 йилдаги «Ўзбекистон Республикаси Адлия вазирлиги фаолиятини янада такомиллаштиришга доир ташкилий чора-тадбирлар тўғрисида»ги ПҚ–3666-сон қарорида ана шундай чора назарда тутилган
Нима учун BIR.UZ тизими имтиҳонига апрель ойида рўйхатдан ўтган маъқул?