Электр энергияси ва газ учун тарифларни ўзгартириш режалаштирилмоқда
Вазирлар Маҳкамасининг "Ёқилғи-энергетика ресурсларининг нархларини ўзгартириш тўғрисида"ги қарори лойиҳаси жамоатчилик муҳокамаси учун ҚҲТБТ порталига жойлаштирилди.
Айрим товарларга божхона божининг «ноль» ставкаси қўлланилади
Товарларни охирги истеъмолчига етказиб беришда нархлар ошишининг олдини олиш, аҳолини асосий озиқ-овқат товарларига бўлган талабини қондириш чора-тадбирлари тасдиқланди.
Андижон давлат чет тиллари институти ташкил этилди
Ўқув жараёни 2022/2023 ўқув йилидан бошланади, талабаларга иккита хорижий тил бўйича квалификация берилади.
Кўп квартирали уй-жойлар зилзилабардошлик бўйича текширилади
Текширув натижасига кўра эксплуатация муддатини ўтаб бўлган сейсмик заиф ва авария аломатлари аниқланган кўп квартирали уй-жойлар ўрнида босқичма-босқич янги уй-жойлар қуриш бўйича хулоса чиқарилади.
Ғаллани адолатли сотиб олиш ва сотишни Республика штаби таъминлайди
Унинг вазифаларидан бири - буғдойни етиштириш, қайта ишлаш, сақлаш, реализация қилиш ва бошоқли дон экинлари етиштирилишини молиялаштириш устидан назорат механизмини такомиллаштириш бўйича таклиф тайёрлаш.
Музейларда хизматларни ривожлантириш чора-тадбирлари белгиланди
Бошқалар қаторида, давлат музейларига ҳар куни соат 22:00 гача ташриф буюрувчиларга хизмат кўрсатиш ҳуқуқи берилди.
Кейинги йилдан бошлаб “Юридик ёрдам” ахборот тизими ишга туширилади
Унинг вазифаси – фуқароларга юридик ёрдам кўрсатиш жараёнларини рақамлаштириш, шунингдек адвокатура соҳасини судлар ва ҳуқуқни муҳофаза қилувчи органлар ҳамда бошқа давлат органлари билан интеграция қилишдан иборат.
«Тадбиркорлик кодекси» бизнесни тартибга солади
Адлия вазирлиги томонидан «Тадбиркорлик кодекси» лойиҳаси ишлаб чиқилди ва жамоатчилик муҳокамасига қўйилди.