Президентнинг «Давлат-хусусий шериклик фаолиятини мувофиқлаштириш ва ривожлантиришнинг самарали тизимини ташкил этиш чора-тадбирлари тўғрисида»ги қарори лойиҳаси эълон қилинди
Асосий дори воситаларининг рўйхати кенгайтирилди
Соғлиқни сақлаш вазирининг буйруғи (27.07.2018 йилда 3045-сон билан рўйхатдан ўтказилган) билан янгиланган Асосий дори воситалари рўйхати тасдиқланди
Истироҳат боғларидаги аттракционларни назорат қилиш функцияси Давлат саноат хавфсизлиги қўмитаси зиммасига юклатилиши мумкин
Президентнинг «Вазирлар Маҳкамаси ҳузуридаги Ер қаърини геологик ўрганиш, саноатда, кончиликда ва коммунал-маиший секторда ишларнинг бехатар олиб борилишини назорат қилиш давлат инспекциясини Ўзбекистон Республикаси Давлат саноат хавфсизлиги қўмитаси этиб қайта ташкил этиш тўғрисида»ги фармони лойиҳаси эълон қилинди
Наталья Красильникова: «Bir.uz профессионал даражани сақлашда кўмак беради»
«CLASS SHINE» МЧЖ бош бухгалтери Наталья Красильникова – Bir.uz бухгалтерлар малакасини баҳолаш тизимининг фаол фойдаланувчиси. У 9 та ихтисослик бўйича электрон сертификатларни олди. Ўтган шанба куни эса II тоифали бухгалтер-кассир аттестати бериладиган имтиҳондан муваффақиятли ўтди
Майда қарздорлар учун жарималар камайтирилиши мумкин
Қарз суммасига қараб жарималарнинг турли миқдорларини белгилаб, МЖТКнинг 198-1-моддасига ўзгартириш киритишни таклиф этмоқдалар. Мажбурий ижро бюроси томонидан тегишли тузатишлар ишлаб чиқилиб, ҚҲТБТ порталида жойлаштирилган
1 август: қонунчиликдаги асосий ўзгартиришлар
2018 йил августда Ўзбекистонда янги қоидалар ва норматив ҳужжатлар кучга киради. Улар турли соҳаларга оид: ижтимоий жиҳатга йўналтирилган тадбиркорлик ва ишсизларга субсидиялардан тортиб давлат органлари тизимидаги ислоҳотларгача. Norma.uz қонунчиликдаги энг муҳим ўзгартиришлар ҳақида қисқача қайд этиб ўтади
Йўлларда қўшимча 136 мингта кўрсаткичлар ўрнатилади
Вазирлар Маҳкамасининг 26.07.2018 йилдаги “Автомобиль йўллари инфратузилмасини янада ривожлантириш ва йўл ҳаракатини ташкил этиш тизимини такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида” 584-сон қарори эълон қилинди
Кўчмас мулкка бўлган ҳуқуқни рўйхатга олиш соддалаштирилади
1 октябрдан бошлаб кўчмас мулкка бўлган ҳуқуқни рўйхатга олиш тўғрисида гувоҳномани расмийлаштириш тўхтатилади. Ҳокимликлар, нотариуслар ва Қурилиш вазирлиги бўлинмалари кадастр органларига рўйхатга олиш маълумотлари ҳақида электрон шаклда хабар беришади
Яқин йилларда мактаблар қанчалик ўзгаради
ҚҲТБТ порталида 2018–2021 йилларда Ўзбекистон халқ таълими тизимини тубдан такомиллаштириш бўйича «Йўл харитаси» лойиҳаси муҳокама қилинмоқда