Президентнинг 30.07.2020 йилдаги «Аграр таълим тизимини янада такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида»ги ПҚ-4795-сон қарори қабул қилинди.
Ноҳалол заргарларни реестрга киритиш қандай режалаштирилмоқда
ҚҲТБТ порталида Ўзбекистон Республикасининг заргарлик соҳасидаги ноҳалол тадбиркорлик субъектлари реестрини юритиш тартиби тўғрисидаги низом лойиҳаси жойлаштирилган.
Квартира ҳадя қилишнинг бухгалтерия ҳисоби ва солиқ оқибатлари
Корхона балансида - кўп қаватли уйдаги яшаш учун мўлжалланган квартира, уни жисмоний шахсга ҳадя қилиш, сотиш ёки дивидендлар ҳисобига муассисга бериш мумкин. Бухгалтерия ҳисоби ва солиқ оқибатлари ҳақида - «Норма» эксперти шарҳида.
Баҳолаш фаолиятида давлат иштирокини қисқартириш режалаштирилмоқда
ҚҲТБТ порталида янги таҳрирдаги «Баҳолаш фаолияти тўғрисида»ги қонун лойиҳаси муҳокама қилиш учун жойлаштирилган.
Тез ёрдам бригадалари рағбатлантирилади
Коронавирус инфекцияси тарқалишига қарши курашга жалб қилинган тез тиббий ёрдам ходимларига бир марталик қўшимча тўлов берилади.
Давлат статистика қўмитасининг ваколатлари кенгайтирилди
Президент томонидан 3 август куни миллий статистика тизимини янада такомиллаштириш ва ривожлантириш тўғрисидаги қарор имзоланди.
Томорқа ерларига сув чиқариш учун давлат субсидия ажратади
Улар вертикал суғориш қудуқларини бурғулаш, дарёлар, каналлардан сув чиқариш воситаларини сотиб олиш ва ўрнатишга харажатларнинг бир қисмини қоплайди.