Қашқадарё вилояти қишлоқ ва сув хўжаликлари қандай қўллаб-қувватланади
Рақамли технологияларни жорий этиш, ДХШ тамойиллари асосида суғориладиган ерларнинг мелиоратив ҳолатини яхшилаш, қишлоқ хўжалиги ва иқтисодиётнинг бошқа тармоқларини сув билан ишончли таъминлаш чора-тадбирлари белгиланди.
Бўстонлиқ туманини комплекс ривожлантириш дастури тасдиқланди
Унга қуйидагилар киради: хизматлар соҳасида ишлаб чиқариш қувватларини ташкил этиш, саноат маҳсулотларини ишлаб чиқариш ҳажмларини кўпайтириш, аҳолини тадбиркорликка кенг жалб қилиш.
Сувни тежайдиган технологияларга субсидиялар ажратилади
Маблағлар пахта, донли, сабзавот экинлари етиштиришда томчилатиб суғориш технологиясини жорий этиш, ерларни лазер ускунали текислагичлар билан текислашга харажатларнинг бир қисмини қоплаш учун ажратилади.
Тўқимачилик ва тикув-трикотаж саноати қандай қўллаб-қувватланади
«Ўзтўқимачиликсаноат» уюшмасининг тўқимачилик ва тикув-трикотаж соҳасини ривожлантириш жамғармаси корхоналарда халқаро стандартларни жорий этиш, тайёр маҳсулотларни ташқи бозорлар талабларини ҳисобга олган ҳолда сертификатлаш бўйича тадбирларни молиялаштиради.
Бухоро вилоятида 77,8 минг гектар ер майдони фойдаланишга киритилади
Бунга Сув хўжалиги вазирлиги ҳамда унинг тизимига кирувчи ташкилотларга ажратилган бюджет маблағларидан 300 млрд сўм йўналтирилади.
Заргарлик саноатида катта ўзгартиришлар амалга оширилади
Ўзбекистон миллий заргарлик брендини жаҳонга танитиш мақсадида хорижий давлатларда ташкил этиладиган барча нуфузли кўргазмаларда заргарлик буюмлари ишлаб чиқарувчиларнинг маҳсулотлари намойиш этилади.