Пойтахтда Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Сенатининг XII ялпи мажлиси бўлиб ўтди.
Тошкентда ердан фойдаланишнинг энг паст нархлари тасдиқланди
Тошкент шаҳар ер тузиш ва кўчмас мулк кадастри давлат корхонаси ва туман ҳокимликлари ер участкасининг бошланғич нархини белгилайди.
Тошкентда яна бир технопарк ташкил этилади
Бу ҳақда Президентнинг 4.02.2021 йилдаги ПҚ-4979-сон қарорида айтилган, ушбу қарор пойтахтнинг саноат ва экспорт салоҳиятини ошириш мақсадида қабул қилинган.
Тошкент вилоятида буғ-газ электр станцияси қурилади
Лойиҳа Ўзбекистон Ҳукумати, «Cengiz Enerji San. VE Tic A. Ş.» ва «Cenergo» МЧЖ ўртасида тузилган инвестиция битими доирасида амалга оширилади.
Қишлоқ хўжалиги вазирлиги ҳузурида Инновация маркази ташкил этилади
У фаолияти деҳқончилик, уруғчилик, шоличилик ва дон ва дуккакли экинлар соҳасини ривожлантиришга йўналтирилган учта илмий-тадқиқот институтини бирлаштиради.
Ҳар йили 9 февралда «Навоийхонлик кунлари» ўтказилади
Алишер Навоий номидаги халқаро жамоат фондини ташкил этилмоқда, унинг вазифалари орасида - шоирнинг ҳаёти, юксак инсонпарварлик ғоялари ва илмий-адабий меросини юртимизда ва халқаро миқёсда кенг ўрганиш ва тарғиб қилиш.
Элита уруғчилик хўжаликлари ташкил этилади
Шоли етиштирувчиларга уруғ сеялкалари ва кўчатлаб экиш ускуналари қийматининг бир қисми Давлат бюджетидан қоплаб берилади.
Ўрмон фонди ерлари аукцион орқали ижарага берилади
Давлат ўрмон фонди участкаларини ижарага бериш тартиби тўғрисидаги низомга ўзгартириш ва қўшимчалар киритилди.
Қишлоқ хўжалигида билим ва инновациялар тизимини ривожлантириш концепцияси тасдиқланди
Президент томонидан 3 февралда «Қишлоқ хўжалигида билим ва инновациялар тизими ҳамда замонавий хизматлар кўрсатишни янада ривожлантириш тўғрисида»ги Фармон имзоланди.
2021 йилги Давлат дастури қабул қилинди
Президентнинг 3.02.2021 йилдаги Фармони билан 2017–2021 йилларда Ўзбекистон Республикасини ривожлантиришнинг бешта устувор йўналиши бўйича Ҳаракатлар стратегиясини «Ёшларни қўллаб-қувватлаш ва аҳоли саломатлигини мустаҳкамлаш йили»да амалга оширишга оид давлат дастури тасдиқланди.