Vazirlar Mahkamasi qurol muomalasi sohasida ruхsat berish tartib-taomillarini takomillashtirishga doir qoʻshimcha chora-tadbirlarni tasdiqladi.
Daromadlarni legallashtirishga qarshi kurashish uchun qanday chora-tadbirlar rejalashtirilmoqda
Bosh prokuratura tomonidan Vazirlar Mahkamasining jinoiy faoliyatdan olingan daromadlarni legallashtirishga, terrorizmni moliyalashtirishga va ommaviy qirgʻin qurolini tarqatishni moliyalashtirishga qarshi kurashishga qaratilgan qoʻshimcha chora-tadbirlar haqidagi qarori loyihasi ishlab chiqildi.
Ijtimoiy va ishlab chiqarish infratuzilmasini rivojlantirish dasturi qabul qilindi
Hujjat 3 yilga (2021–2023 y.) moʻljallangan. Dasturni amalga oshirish chora-tadbirlari Prezidentning 28.12.2020 yildagi PQ-4936-son qarorida nazarda tutilgan.
Byudjet jarayoni ochiq-oshkora boʻladi
30 dekabr kuni Prezident tomonidan «2021 yil uchun Oʻzbekiston Respublikasining Davlat byudjeti toʻgʻrisida»gi qonuni ijrosini ta’minlash chora-tadbirlari toʻgʻrisida»gi qaror imzolandi.
Fevral oyida byudjet tashkilotlari хodimlarining ish haqi, MHEKM va BHM miqdori oshiriladi
Qaror «2021 yil uchun Oʻzbekiston Respublikasining Davlat byudjeti toʻgʻrisida»gi Qonun ijrosini ta’minlash maqsadida qabul qilindi.
Elektromobillar va velosipedlar harakatini rivojlantirish qanday qoʻllab-quvvatlanadi
Vazirlar Mahkamasi avtomototransportni yollash va ijaraga berishni rivojlantirish, elektromobillar, mototransport va velosipeddan foydalanishni kengaytirish chora-tadbirlarini tasdiqladi.
Yaqin uch yillikka moʻljallangan investitsiya dasturi qabul qilindi
Investitsiyalar va tashqi savdo vazirligida investitsiya dasturlari doirasida yaratilgan ishlab chiqarish quvvatlari va ob’yektlardan foydalanish darajasini monitoringdan oʻtkazadigan tuilma tashkil etildi.
Sudlar tomonidan fuqarolik ishlari boʻyicha dalillar qanday qoʻllaniladi
Oliy sud Plenumining 19.12.2020 yildagi «Cudlar tomonidan fuqarolik ishlari boʻyicha dalillar va isbotlashga oid qonun normalarini qoʻllash amaliyoti toʻgʻrisida»gi 35-son qarori qabul qilindi.
Huquqbuzarliklar profilaktikasi va dehqonlar uchun qoidalar
Oliy Majlis Qonunchilik palatasining navbatdagi majlisida deputatlar qator qonun loyihalarini koʻrib chiqdilar.