1 ноябрдан бошлаб юридик ва жисмоний шахсларнинг электр энергияси, табиий газ, ичимлик ва иссиқ сув ҳисоблагичларини ечиш, қиёслашдан ўтказиш ва ўрнатишнинг янги тартиби кучга киради.
knigi.uz интернет-дўкони навбатдаги байрам акциясини эълон қилди. Иккита ва ундан ортиқ китобни ягона тўлов киритиб олган ҳар бир харидорга учинчи китоб совға қилинади.
Стартап-компания асосчисига қандай кўникмалар зарур
ERGO Research & Advisory консалтинг ва тадқиқот компанияси томонидан Инновацион ривожланиш вазирлиги кўмагида Ўзбекистоннинг стартап компаниялари сўровномаси ўтказилди.
Мустақиллик кунида неча кун дам оламиз
«Norma» 5 кунлик ёки 6 кунлик иш ҳафтасининг давомийлигини ҳисобга олган ҳолда 2019 йил август охири – сентябрь бошида дам олинадиган кунлар календарини тайёрлади.
Ёнғин-қутқарув бўлинмалари қандай ташкил этилади
Республиканинг туманлари, шаҳарлари ва бошқа аҳоли пунктларида, ўта муҳим давлат аҳамиятига молик ёки ёнғин ва портлаш хавфи юқори бўлган объектларда Ўзбекистон Республикаси Фавқулодда вазиятлар вазирлигининг ёнғин-қутқарув бўлинмаларини ташкил этиш тартиби тўғрисидаги низом тасдиқланди.
Давстатқўм ҳузуридаги Кадрлар малакасини ошириш ва статистик тадқиқотлар институтида докторантура очилади
Давстатқўм ҳузуридаги Кадрлар малакасини ошириш ва статистик тадқиқотлар институти фаолиятини ташкил этишга доир чора-тадбирлар қабул қилинди
Назорат ва мониторинг қилиш тизими ишга туширилади
ЛБМА «Инвестиция лойиҳаларини амалга оширишни назорат қилиш ва мониторинг қилиш» автоматлаштирилган ахборот тизимини синашга киришди.
Қорақалпоғистонни ривожлантириш – 5 та йўналиш бўйича
Нукус шаҳрида бўлиб ўтган йиғилишда давлатимиз раҳбари минтақани тараққий эттириш бўйича устувор йўналишларни белгилаб берди.