Реабилитация марказига эга бўлган давлат ихтисослаштирилган кўп тармоқли мактабгача таълим ташкилотлари фаолиятини такомиллаштириш учун чора-тадбирлар тасдиқланди.
Сурхондарё вилоятини ривожлантириш дастурлари тасдиқланди
Улар аҳолини тадбиркорликка кенг жалб қилиш ва оилавий бизнесни янада ривожлантириш учун қулай шарт-шароитлар яратиш, ижтимоий-иқтисодий жиҳатдан ривожлантириш, бандликни таъминлаш орқали уларнинг даромадлари ва турмуш даражасини оширишни ўз ичига олади.
ИТИМ олдига қўшимча вазифалар қўйилди
Марказ жойларда мавжуд ресурслар базасини ўрганиш орқали иқтисодиёт тармоқларида янги ишлаб чиқариш занжирларини яратиш бўйича таклифлар ишлаб чиқади.
Вазирлар Маҳкамасининг бўлинмалари тўғрисидаги низомлар тасдиқланди
Ҳужжатлар назорат ва ижро интизоми, АКТни жорий этиш, жисмоний ва юридик шахсларнинг мурожаатларини кўриб чиқиш бўлимлари фаолиятини тартибга солишга йўналтирилган.
Электромобилларда алоҳида рўйхатдан ўтказиш рақам белгилари бўлади
Электрдвигателининг қуввати 4 кВт ва ундан ортиқ ёки соатига 40 ва ундан юқори тезликка эга бўлган автомототранспорт учун алоҳида фарқловчи рўйхатдан ўтказиш давлат рақами белгилари жорий этилади.
ДХШ лойиҳалари қандай молиялаштирилади
Давлат-хусусий шериклик лойиҳаларини молиялаштириш тартиби тўғрисидаги низом ва 2021 йилда Ўзбекистон Республикасининг Давлат бюджети маблағлари ҳисобидан молиялаштириладиган давлат-хусусий шериклик лойиҳаларининг манзилли рўйхати тасдиқланди.
1 мартдан нималар ўзгаради
Norma.uz портали 2025 йил 1 мартдан кучга кирадиган миллий қонунчиликдаги асосий ўзгартиришлар шарҳини тақдим этади.