Чегара зонаси ўрнатилган маъмурий-ҳудудий бирликлар, темир йўл станциялари ва аэропортларнинг рўйхати Вазирлар Маҳкамаси қарори билан тасдиқланди.
ҚҚС борасидаги фирибгарликларнинг олдини олишга доир айрим жиҳатлар
ҚҚС мавжуд бўлган деярли барча мамлакатларда ушбу солиқдан даромад орттиришга уринадиган уюшган фирибгарликка қарши кураш олиб борилади. Мазкур материалда ҚҚС борасидаги фирибгарликлар турларини таснифлашга, уларга қарши курашиш учун мавжуд воситаларни таҳлил қилишга ҳаракат қилинади ҳамда уларни такомиллаштиришга оид чора-тадбирлар таклиф этилади.
Жамоа шартномасининг янги макетида нималарга эътибор қаратиш керак
Ўзбекистон касаба уюшмалари федерациясининг меҳнаткашлар ижтимоий-иқтисодий манфаатларини ҳимоя қилиш бўлими мутахассислари асосий янгиликлар ҳақида айтиб ўтдилар.
Лотин ёзувига асосланган ўзбек алифбосига ўтамиз
Лотин ёзувига асосланган ўзбек алифбосига босқичма-босқич тўлиқ ўтишни таъминлаш бўйича «йўл харитаси» қабул қилинди.
«Эл-юрт умиди» жамғармасининг вазифалари кенгайтирилди
Улар орасида - иқтидорли ва истиқболли давлат хизматчиларини излаб топиш, танлаш ва рағбатлантириш, янги авлод кадрларини шакллантириш ва уларни давлат хизматига жалб этишга кўмаклашиш.
Туристлар харажатларини қоплаш режалаштирилмоқда
ВМнинг «Ўзбекистон бўйлаб саёҳат қилиш харажатларининг бир қисмини қайтариш механизмини жорий қилиш чора-тадбирлар тўғрисида»ги қарори лойиҳаси муҳокамага қўйилди.
АТК соҳасида янги ҚК ташкил этилди
Ўзбекистон Ҳукумати ва «Диджитал Инвест» МЧЖ ўртасида имзоланган ахборот технологиялари ва телекоммуникациялар соҳасидаги лойиҳага доир Инвестиция шартномаси тасдиқланди.
Фуқаролик кодексига нималарни киритиш режалаштирилмоқда
Янги таҳрирдаги Фуқаролик кодекси лойиҳаси муҳокамага қўйилди. Ушбу лойиҳа 1.01.2022 йилдан амалга киритилиши назарда тутилган.
Юридик техникумлар ўқувчилари таништирув амалиётини ўтайдилар
Бу Адлия вазирлигининг юридик коллежлари ўқувчилари томонидан ўқув ва малакавий амалиётни ўташ тартиби тўғрисидаги низомга тузатишлар билан назарда тутилган.
Одам савдосидан жабрланганларни идентификация қилиш тизими тасдиқланди
Дастлабки идентификация ИИВ, Бош прокуратура, ДХХ, Бандлик ва меҳнат муносабатлари вазирлиги, ТИВ, ва Соғлиқни сақлаш вазирлиги ходимлари томонидан амалга оширилади.