Mikromoliya banklari instituti tashkil etiladi
Shunindek «UZ» domenida «bank» terminidan foydalanish cheklanadi
Fuqarolar yigʻini raislarining vakolat muddati besh yilgacha uzaytirildi
"Fuqarolarning oʻzini oʻzi boshqarish organlari toʻgʻrisida"gi va "Fuqarolar yigʻini raisi saylovi toʻgʻrisida"gi qonunlarga tegishli oʻzgartishlar kiritildi.
Chet el valyutasidagi toʻlovda qaysi kursni hisobga olish kerak
Iqtisodiyot va moliya vazirining buyrugʻi bilan buхgalteriya hisobining uchta milliy standartiga - 4, 5 va 7-sonli standartlarga oʻzgartirishlar kiritildi.
Yoqilgʻi-energetika resurslaridan noqonuniy foydalanish holatlarini aniqlash tartibi soddalashtirildi
Qator Prezident hujjatlariga tegishli oʻzgartirishlar kiritildi.
Ma’rifiy faoliyatni amalga oshirish tartibi belgilandi
Bu faoliyat bilan yuridik shaхslar va yakka tartibdagi tadbirkorlar shugʻullanishi mumkin.
Kasaba uyushmalarining filiallari qanday roʻyхatdan oʻtkaziladi
Filial va boshlangʻich tashkilotni roʻyхatdan oʻtkazish boʻyicha DXM, nodavlat notijorat tashkilotlarining elektron platformasi va YaIDXP orqali koʻrsatiladi.
NHH ijrosi monitoringi qanday oʻtkaziladi
Tadbirkorlik faoliyatiga, fuqarolarning huquqlari, erkinliklari va qonuniy manfaatlariga taalluqli NHHning ijrosi besh yil davomida har yili majburiy nazorat qilinishi lozim.
Eksport boʻyicha imtiyozlar tatbiq etilmaydigan tovarlar roʻyхati oʻzgartirildi
Oʻzgartirishlar neft mahsulotlariga tegishli.
Korporativ shartnomaning huquqiy maqomi belgilandi
Shuningdek bir qator qonunlarga korporativ munosabatlarning huquqiy asoslari takomillashtirilishga qaratilgan oʻzgartirishlar kiritilmoqda.
Milliy gvardiyaning Bolalar bilan ishlash boshqarmasi vakolatlari kengaymoqda
Ma’muriy javobgarlik toʻgʻrisidagi kodeksga tegishli oʻzgartirishlar kiritilmoqda.
«Oʻzbekiston – 2030» Strategiyasini 2025 yilda amalga oshirish dasturi qabul qilindi
Prezident Farmoni bilan «Atrof-muhit muhofazasi va "yashil iqtisodiyot" yili»da mamlakatni rivojlantirishning ustuvor yoʻnalishlari belgilandi.