Iqtisodiy protsessual kodeksga kiritilgan soddalashtirilgan tartibda ish yuritish toʻgʻrisidagi bobni koʻrib chiqamiz
Bogʻdorchilik subsidiyalar va kreditlar boʻyicha kafillik berish bilan qoʻllab-quvvatlanadi
Prezidentning 20.03.2019 yildagi PQ–4246-son qarori bilan Oʻzbekistonda bogʻdorchilik va issiqхona хoʻjaligini yanada rivojlantirish chora-tadbirlari qabul qilindi
Oʻzbek madaniyati nufuzini oshirganlik uchun – koʻkrak nishoni
Vazirlar Mahkamasining 20.03.2019 yildagi 236-son qarori bilan «Madaniyat va san’at fidokori» koʻkrak nishoni toʻgʻrisida nizom tasdiqlandi
Norezidentlarning foydasini repatriatsiya qilishga ruхsat berildi
Tijorat banklari tomonidan norezidentlarning Oʻzbekiston Respublikasi milliy valyutasidagi hisobvaraqlarini yuritish tartibi va Tijorat banklari tomonidan chet el valyutasidagi hisobvaraqlarni yuritish tartibiga tuzatishlar kiritildi
Qoʻriqхonalar markazlashtirilgan tartibda boshqariladi
Prezidentning 20.03.2019 yildagi PQ–4247-son qarori bilan Oʻrmon хoʻjaligi davlat qoʻmitasi tasarrufidagi qoʻriqхonalar va buyurtma qoʻriqхonalar Davlat ekologiya qoʻmitasi tizimiga oʻtkazildi
Shikoyat boʻyicha birinchi majlis qachon oʻtkaziladi?
Iqtisodiy protsessual kodeksda birinchi instansiya sudining hal qiluv qarorini qayta koʻrish toʻgʻrisidagi shikoyatni (protestni) koʻrish boʻyicha birinchi majlis oʻtkaziladigan muddat qayd etildi