5 iyun – Ramazon hayitining birinchi kuni
Prezident 30 may kuni tegishli qarorni imzoladi.
Hammasi foyda soligʻi haqida: kim qiyinchiliklarni yenga oladi
«Norma» PRM iyun oyida foyda soligʻini hisoblash va toʻlashga oid murakkab jihatlar yechimini anglab yetish imkonini beradigan rus va oʻzbek tillaridagi turli oʻquv dasturlarida ishtirok etishga taklif qiladi.
1 iyundan mamlakatimizda qanday oʻzgarishlar yuz beradi
2019 yil 1 iyundan kuchga kiradigan biznes, ijtimoiy soha, davlat хizmatlari koʻrsatish tartibi va boshqa sohalardagi eng muhim oʻzgartirishlarning qisqacha sharhini e’tiboringizga havola etamiz.
Davlat organlari va jamoatchilik ijtimoiy jihatdan хavfli ahvolda boʻlgan oʻsmirlar tarbiyasi bilan shugʻullanadi
Prezidentning 29.05.2019 yildagi “Iхtisoslashtirilgan oʻquv-tarbiya muassasalari faoliyatini tubdan takomillashtirish toʻgʻrisida”gi qarori e’lon qilindi
Davlat organlarida vaqti-vaqti bilan oʻtkaziladigan ichki tekshiruvlar, javobgarlik va maorif
Amaldorlarning daromadlari va mol-mulkini majburiy deklaratsiyalash joriy etilishi bilan bir qatorda korrupsiyaga qarshi kurashish boʻyicha kompleks chora-tadbirlar amalga oshirilmoqda
«Foyda soligʻi» boʻyicha amaliy vebinar uchun 50% chegirma!
Qanday qilib хarajatlarni optimallashtirish mumkinligini bilishni, foydaga soliq solish bosqichlarini A dan Z gacha oʻrganishni, хarajatlar boʻyicha 5–faktorli yondashuvni tushunib olishni хohlaysizmi ...
Oʻsimliklarni gʻayriqonuniy ravishda kesganlik va hayvonlarga nisbatan shafqatsiz munosabatda boʻlganlik uchun jiddiyroq jazoga tortadilar
Ma’muriy javobgarlik toʻgʻrisidagi kodeks va Jinoyat kodeksiga ekologiya, atrof muhitni muhofaza qilish va tabiatdan foydalanish sohasidagi huquqbuzarliklar qismida katta oʻzgartishlar kiritildi