Oʻzbekistonga Moskva shahridagi Butunrossiya koʻrgazma markazi paviloni ajratiladi
Prezident 2019 yil 30 may kuni Urganch shahrida imzolangan hukumatlararo bitimni tasdiqladi
Bolalar bogʻchasida ovqatlantirish autsorsingga beriladi
Vazirlar Mahkamasining 25.07.2019 yildagi “Davlat maktabgacha ta’lim muassasalarida sogʻlom ovqatlantirish tizimini yanada takomillashtirish toʻgʻrisida”gi 626-son qarori qabul qilindi.
Hammasi kadrlar ishini yuritish haqida
«Norma» PRM «Kadrlar ishini yuritish» kursiga taklif etadi. Mashgʻulotlar 5 dan 16 avgustgacha oʻtkaziladi.
Pensiyani istalgan bank kartasiga olish mumkin
Pensiya tizimida keng koʻlamli islohotlar oʻtkazilmoqda. Yangilanishlar munosabati bilan bir talay savollar ham yuzaga kelmoqda. Ulardan ayrimlari – pensiya va nafaqalarni tayinlash va toʻlash, shuningdek ish beruvchilar va ishlaydigan pensionerlarning majburiyatlariga taalluqli masalalarni, tahririyatning iltimosiga koʻra Moliya vazirligi huzuridagi byudjetdan tashqari Pensiya jamgʻarmasida sharhlab berishdi.
Ta’lim olganlik haqidagi хorijiy hujjatlarni tan olish va nostrifikatsiyalashni birlashtirdilar
Yangilangan tartib-taomil joriy etilmoqda, ilgari amalda boʻlgan Nizom oʻz kuchini yoʻqotdi.
29.07.19
Oʻzbekistonning barcha hududlari uchun. Vebinar-praktikum: «Foyda soligʻi»
Vebinarning 50%i – amaliyot, real vaziyatlar va aniq maslahatlarni oʻz ichiga oladi. Har bir qatnashchi foyda soligʻini hisoblashni osonlik bilan tushunib oladi.
Oʻzbekistonda bolalar va ayollar holati monitoring qilinadi
Bu Vazirlar Mahkamasining 24.07.2019 yildagi “2020-2021 yillarda Oʻzbekiston Respublikasida multiindikator klaster kuzatuvlarini oʻtkazish toʻgʻrisida”gi 625-son qarorida nazarda tutilgan.
Koʻchmas mulk ijara shartnomalarini hisobga qoʻyish – faqat jismoniy shaхslar oʻrtasida
Koʻchmas mulk ijara shartnomalarini davlat soliq хizmati organlarida majburiy hisobga qoʻyish tartibi toʻgʻrisida nizomga tegishli tuzatishlar kiritildi.