Prezident Navoiy kon-metallurgiya kombinatini isloh qilish toʻgʻrisidagi hujjatni imzoladi.
Elektr hisoblagichlarni qiyoslashdan oʻtkazish uchun qayerga murojaat qilinadi
1 martdan barcha iste’molchilar elektr energiyasini hisobga olish priborlarini davriy qiyoslashdan oʻtkazish uchun «Hududiy elektr tarmoqlari» AJ va uning tarkibidagi tashkilotlarga toʻgʻridan-toʻgʻri murojaat qilishlari mumkin.
Trenerlarga malaka toifalari qanday beriladi
Sport-ta’lim muassasalarining trener-oʻqituvchilari va yoʻriqchi-uslubchilariga malaka toifalarini berish boʻyicha davlat хizmati koʻrsatishning ma’muriy reglamenti tasdiqlandi.
Koʻchmas mulk noqonuniy buzilganda qayerga murojaat qilish kerak
Xalqaro press-klubning fevral oyida oʻtkazilgan sessiyasida fuqarolar va tadbirkorlarning turar joylar va boshqa koʻchmas mulklarga boʻlgan huquqlarini ta’minlash muammolari muhokama qilindi.
Sud majlisida jurnalistlar ishtirokiga toʻsqinlik qilinmaydi
Oliy sud Plenumi tomonidan 21 fevralda sud muhokamasi oshkoraligini va sudlar faoliyatiga doir aхborot olish huquqini ta’minlash toʻgʻrisidagi qaror qabul qilingan.
Avtomobil egalaridan olinadigan yigʻimlar miqdori qanday tasdiqlanadi
Avtomobil yoʻllarini rivojlantirish respublika va hududiy jamgʻarmalar mablagʻlarini shakllantirish va sarflash tartibi tasdiqlandi.