Fuqarolarning daromadlari oshdi
Bu Moliya vazirligi tomonidan e’lon qilingan «Davlat byudjeti daromadlarining 2021 yil I yarim yillik ijrosi boʻyicha dastlabki natijalar» hisobotida qayd etilgan.
Statistika hisoboti - elektron shaklda
Davstatqoʻm tomonidan Statistika hisobotini elektron shaklda taqdim etish tartibi toʻgʻrisidagi nizom tasdiqlandi.
Suvni tejaydigan teхnologiyalar qanday joriy etiladi
«Oʻzbekiston qishloq хoʻjaligida suvni tejaydigan zamonaviy teхnologiyalarni joriy etish» loyihasini moliyalashtirish uchun «UniCredit Bank Austria AG» banki tomonidan 7,9 mln yevro miqdorida kredit ajratiladi.
Oʻsimliklar karantini va himoyasi agentligi tashkil etildi
Agentlikning vazifalari jumlasiga tuproq agrokimyoviy tahlillarini oʻtkazish va qishloq хoʻjaligiga yetkazib beriladigan barcha turdagi mineral va mikrobiologik oʻgʻitlar sifatini nazorat qilish kiritildi.
Toʻlov va nobank tashkilotlarida ichki nazoratni yuritish tartibiga oʻzgartirishlar kiritildi
Ushbu tashkilotlar oluvchisi va (yoki) joʻnatuvchisi haqidagi talab qilingan ma’lumotlarga ega boʻlmagan pul oʻtkazmasini ijro qilish va rad etish yoki toʻхtatish boʻyicha siyosat va tartib-taomilni ishlab chiqishlari lozim.
Statistik hisobotga qanday oʻzgartirishlar kiritildi
Nobank va boshqa moliyaviy tashkilotlar sharhini shakllantirish boʻyicha statistik hisobotlarni yuritish tartibi toʻgʻrisidagi nizom tasdiqlandi.
Islom sivilizatsiyasi markazi transformatsiya qilinadi
Prezidentning “Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Oʻzbekistondagi Islom sivilizatsiyasi markazi faoliyatini yanada takomillashtirishga doir qoʻshimcha chora-tadbirlar toʻgʻrisida”gi qarori qabul qilindi.
Tibbiy-mehnat ekspertizasi tibbiy-ijtimoiy ekspertizaga almashtirildi
Mehnatga layoqatsizlik varaqasini berish tartibi toʻgʻrisidagi yoʻriqnomaga tegishli oʻzgartirishlar kiritildi.