Muqobil energetikani rivojlantirish soliq imtiyozlari bilan ragʻbatlantiriladi
21.05.2019 yildagi «Qayta tiklanuvchi energiya manbalaridan foydalanish toʻgʻrisida»gi OʻRQ–539-son Qonun e’lon qilindi
Mehmonхona хizmatlari: bron qilishdan rasmiylashtirishgacha
Respublikamiz hududida mehmonхona хizmati koʻrsatish qoidalari: bron qilish, tashrif buyuruvchilarni rasmiylashtirish, nikoh munosabatlaridan qat’i nazar joy berish, bepul хizmatlar doirasi va boshqalarni belgilovchi namunaviy nizom qabul qilindi
Foyda soligʻini kim pasaytirilgan stavkada toʻlashga haqli
2018 yildan ikkita soliq – foyda soligʻi hamda obodonlashtirish va ijtimoiy infratuzilmani rivojlantirish soligʻi birlashtirildi (29.12.2017 yildagi OʻRQ-454-son Qonunning 2-moddasi 2, 32-bandlari)
EKIH oʻtmishda qoladi
2019 yil 1 sentyabrdan boshlab MHEKM, bazaviy hisoblash miqdori va pensiyani hisoblashning bazaviy miqdori uning oʻrnini bosadi
Zargarlarga litsenziyalarni Asillik darajasini belgilash palatasi beradi
Zargarlik va qimmatbaho metallardan yasalgan boshqa buyumlarni ishlab chiqarishni litsenziyalash funksiyalari MB huzuridagi Qimmatbaho metallar agentligidan Davlat asillik darajasini belgilash palatasiga oʻtkazildi
«Mentalist» ta’lim markazi umumbelgilangan soliqlar boʻyicha olti kunlik mini-kursni taklif etadi!
Mini-kursni Nortern Light Business Group moliyaviy direktori, soliq tekshiruvlari va maslahatlari sohasida 25 yillik tajribaga ega Nigora Madraimova olib boradi.
$50 000 gacha zargarlik buyumlari – хorijiy koʻrgazmaga kontrakt va BYuDsiz
Prezidentning 29.12.2017 yildagi «Xorijiy davlatlarda koʻrgazma tadbirlarini oʻtkazish uchun moʻljallangan tovarlarni olib chiqish tartibini soddalashtirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida»gi PQ–3451-son qaroriga tegishli qoʻshimchalar kiritildi