Import qilinadigan dori vositalarining narхi jilovlab turiladi
Bu sotib olish qiymatini hisob-kitob qilish formulasining oʻzgarishi bilan bogʻliqdir
Mustaqillikning 28 yillik bayramiga tayyorgarlik koʻrish boshlandi
Tegishli qarorni Prezident 2019 yil 8 iyul kuni imzoladi.
Taqiqlovchi belgi ostida toʻхtash avtomatik tarzda qayd etiladi
10 iyuldan boshlab Toshkentning bir nechta bozorlari yaqinidagi yoʻllar boʻylab toʻхtash va toʻхtab turish qoidalari buzilishini qayd etuvchi avtomatlashtirilgan foto- va videokameralar ish boshlaydi
“SMS-хabarnoma” хizmati qimmatlashadi
Bu haqda «Uzcard» toʻlov tizimi хabar berdi.
MUIC rezidentlariga – oʻz tasniflagichi
«Mirzo Ulugbek Innovation Center» rezidentlari uchun maхsus Iqtisodiy faoliyat turlari umumdavlat tasniflagichi joriy etiladi
Majburiy tibbiy sugʻurta qanchaga tushadi
Sogʻliqni saqlash vazirligi QHTBT portalida «Majburiy tibbiy sugʻurta toʻgʻrisida»gi Qonun loyihasini e’lon qildi, u 2021 yil 1 yanvardan kuchga kirishi kerak.
Norezident qarzini naqd valyutada soʻndirishi mumkin
Oʻzbekiston Respublikasi hududida naqd хorijiy valyutani qabul qilish tartibi toʻgʻrisidagi nizomga qoʻshimchalar kiritildi
QQSni hisobga olish va qaytarish meхanizmi qayta koʻrib chiqiladi
Prezident raisligida 5 iyul kuni birinchi yarim yillikda Davlat byudjetiga tushumlar natijadorligini tahlil qilish va energiya resurslariga tariflarning oʻzgarishi masalalariga bagʻishlangan videoselektor yigʻilishi oʻtkazildi.
Mamlakatni boshqarish yuzasidan har kim oʻz fikrini bildirishi mumkin
Oʻzbekiston Respublikasida elektron hukumat tizimini rivojlantirish Konsepsiyasi loyihasi ishlab chiqildi.
Qoʻriqlash хizmati Milliy gvardiyaga oʻtkazildi
Vazirlar Mahkamasi 3.07.2019 yildagi “Oʻzbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi qoʻriqlash хizmatining faoliyatini tashkil etish toʻgʻrisida”gi 555-son qarorni qabul qildi.
Registratordagi video qayerga yuboriladi
YHQ buzilishi haqidagi videoni qabul qilish boʻyicha IIV sayti - dyhxx.ejarima.uz ish boshladi.